Astronoomia loeng ja teleskoobiga taevavaatlus
Sügisel 2011 ja kevadel 2012 toimub Sänna Kultuurimõisas astronoomiateemaliste loengute ja vaatlusõhtute sari. Sari koosneb kuuest loengust ja kolmest vaatlusõhtust.
Esimene loeng leiab aset 7. oktoobril kell 19.00
Reedel, 7. oktoobril algusega kell 19.00 toimub Võrumaal Rõuge vallas Sänna Kultuurimõisas astronoomialoeng. Elmo Tempel esineb ettekandega “Päikesesüsteemist galaktikate superparvedeni”
Selge ilma korral järgneb loengule vaatlusõhtu, orienteerivalt kell 20–22. Vaadelda saab Kuud, Jupiteri ja mõningaid süvataeva objekte.
Loengu ja vaatlusõhtu osalustasu on 1 euro.
Teine loeng/vaatlusõhtu leiab aset reedel, 21. oktoobril.
Esineb Tartu Observatooriumi erakorraline teadur, Eesti Astronoomia Seltsi esimees Taavi tuvikene. Loengu teemaks on “Päikesesüsteemi uurimine automaatjaamadega”
Selge ilma korral järgneb loengule vaatlusõhtu.
Loengu algusaeg on kell 19. loengule järgneb kohe vaatlus, orienteeruvalt kella 20 kuni 22. Info ja eelregistreerimine telefonil 555 88 927 – Hendrik Noor
Vaatlusõhtu toimub selge taeva korral.
Loengu ja vaatlusõhtu osalustasu on 1 euro
toetab LEADER programm
Kolmas loeng/vaatlusõhtutoimub reedel, 04.novembril.
Esineb Tartu Observatooriumi erakorraline teadur Tiina Liimets teemal “Tänapäevane teleskoobivaatlus”
Selge ilma korral järgneb loengule vaatlusõhtu.
Loengu algusaeg on kell 19. loengule järgneb kohe vaatlus, orienteeruvalt kella 20 kuni 22. Info ja eelregistreerimine telefonil 555 88 927 – Hendrik Noor
Vaatlusõhtu toimub selge taeva korral.
Loengu ja vaatlusõhtu osalustasu on 1 euro
toetab LEADER programm
Neljas loeng/ vaatlus reedel, 14.aprillil.
14. aprillil toimuv astronoomialoeng ja (päikese)vaatlus toimuvad erandlikult päevasel ajal. Loengu teemaks on “Päike ja teised tähed tumedas Universumis”
Lektoriks on seekord Laurits Leedjärv.
Laurits Leedjärv on astronoom. Pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 1983 töötanud Tõraveres asuvas Tartu Observatooriumis, olnud 1999-2010 selle direktor, praegu vanemteadur. Uurinud peamiselt sümbiootilisi kaksiktähti. Nende kõrval pakub talle huvi ka Universumi olemus üldisemalt ja tähtede roll selles.
Info ja eelregistreerimine telefonil 555 88 927 – Hendrik Noor
Vaatlus toimub selge taeva korral.
Loengu ja vaatlusõhtu osalustasu on 1 euro
toetab LEADER programm
Viies loeng toimub reedel, 10. augustil
10. augustil esineb loenguga Jaan Einasto. Loe lisaks siit
Kuues loeng toimub reedel, 16. novembril
Reedel, 16. novembril algusega kell 19.00 toimub Võrumaal Rõuge vallas Sänna Kultuurimõisas astronoomialoeng. Tõnu Viik esineb ettekandega “Elu võimalikkusest päikesesüsteemis”
Tõnu Viik: “Nii palju kui me ka pole otsinud, pole me elu Päikesesüsteemist mujalt kui Maalt leidnud. Suured lootused olid omal ajal Veenusega, sest ta on pea sama suur kui Maa ja Päikesele palju lähemal, seega veel soojem. Need lootused purunesid NL kosmoselaevade „Venera“ lendudega.
Mars oli järgmine lootustandev planeet, kuid ka sealt pole s
iiani elu leitud.
Nende kahe planeediga pole Päikesesüsteem veel ammendatud, nii et lootus pole päriselt kustunud.
Millised võiksid olla järgmised lootusrikkamad taevakehad Päikesesüsteemis, ja miks ikka veel elu leida loodetakse, sellest tuleb loengus juttu.”
Selge ilma korral järgneb loengule vaatlusõhtu, orienteerivalt kell 20–22. Planeetidest saab vaadelda Jupiteri ja Uraani ja mõningaid süvataeva objekte.
Loe lähemalt lektor Tõnu Viigist: http://www.aai.ee/~viik/
Loengu ja vaatlusõhtu osalustasu on 1 euro.
Loengut toetab LEADER programm
Loengute sarja toetab LEADER programm