Sänna raamatukogu
Sänna raamatukogu on avatud. Renoveerimised on renoveeritud ning iga uus muudatus liigub vaid uuenduste ja meelerahu poole. Laenutamine on elektrooniline ja raamatuid jagub mitmesse mõisatuppa.
Kutsume igakuiselt külla armastatud Kirjutajaid ning vestame suurtele ja väikestele muinasjutte. Korraldame argisest meeldivaid ärarände läbi hoolikalt valitud muusika ja loova kirjutamise õpitubade. Juba kõigile tuttav arvutivõrk on täienenud tahvelarvuti näol ning laiekraaniline televiisor pakub mitmeid võimalusi aja hääks veetmiseks.
Olete väga oodatud. Kui ka mõni traditsioon on pea peale pööratud või lugemiseks/tegeluseks pakutav tehnika liiga kasutamisvõõras, võib alati end tuttaval ja toredal moel diivaninurka kerida ja piparmünditeed nautides lihtsalt raamatut või värskeid uudiseid lugeda. Kitarrgi on toanurgas ja aknalaual põlev küünal kutsub teelisi.
Et igaüks leiaks ikka mahti raamatukokku tulla, oleme avatud:
teisipäeval 10-14
kolmapäeval 10-14
Lisaks on raamatukogu avatud õhtuste ürituste ajal.
Raamatukogus toimunud ürituste kohta leiad infot siit
Paljundame ja prindime ikka vanaviisi:
Täiskasvanu tasub paljundamise eest
formaat A4 0.13 EUR/lehekülg
formaat A4 kahepoolne 0.19 EUR/ leht
formaat A3 0.19 EUR/ lehekülg;
õpilane 0.03 EUR/ lehekülg
Printimise eest tuleb tasuda
täiskasvanutel 0.13 EUR/ leht
õpilastel 0.06 EUR/ leht
Kui õpilane kuulub rahvastikuregistrijärgselt Rõuge valla elanike hulka ning lehekülgede arv paljundamisel või printimisel on alla kümne, temalt tasu ei võeta.
Kuigi tänasel päeval haldab Sänna raamatukogu teenuste delegeerimise lepinguga MTÜ Sänna Kultuurimõis, on sel ümberkaudsele kogukonnale väga vajalikul institutsioonil aukartust äratav ajalugu. Sänna Rahvaraamatukogu Seltsi raamatukogu asutati Oskar Leegeni (1883-1918) algatusel 17. juunil 1917. aastal. Sänna koolimajas aset leidnud asutamiskoosolekul astus liikmeks 96 inimest, kes annetasid raha 91 raamatu ostmiseks. Raamatukogu asus aastatel 1917-1932 koolimajas, 1932 toodi see Sänna härrastemajja, mille selts ostis Võru maavalitsuselt. Ajavahemikus 1991 kuni 2013 oli raamatukogu hingeks ja juhatajaks Eve Taal.
Sännast on pärit kirjanikud Juhan Jaik, Artur Adson, Elmo Ploom ja Lauri Sommer.
Praegu kuulub raamatukogu Sänna Kultuurimõisa teenuskeskuse assortiisse ning pakub külastajale aina enam võimalusi suurepäraselt aega veeta ilma metsade vahelt lahkumata.
Kohtumisteni Sänna Kultuurimõisas!