Viltimine. Leiutajate Külakooli õppepäevad koduõppelastele.

Postitatud 9.01.2018

Viltimine
Leiutajate Külakooli õppepäevad koduõppelastele

 

16.-18. veebruar 2018

Leiutajate Külakool

Sänna Kultuurimõisas

Käsitöö — viltimine

Juhendaja Annika Klemets

 

Leiutajate Külakooli õppepäevad on loodud nii Külakooli kui ka kõigile teistele koduõppelastele. See on mõnus ja armas viis koos teiste lastega ühte meeldivasse teemasse süüvida, kogeda ennast grupiprotsessis ja nautida toetavat keskkonda koos maitsva taimetoiduga.

Usume väikese grupi imesse – see annab võimaluse julgemalt avaneda, väljenduda indiviidina ning luua ja hoida rahulikku õhustikku. Laps saab võimaluse avada oma omapära ja loomust rahupunktist/keskmest lähtuvalt.

Annikaga tegeleme õppepäevadel käsitööga – kord viltimisega (nii nõel- kui märgviltimisega, sh nunoviltimine), kord keraamikaga, kord mosaiigiga. Nende päevade jooksul on meie kavatsuseks ja sooviks pakkuda lastele rõõmu ja inspiratsiooni loomisprotsessist ja võimalust ühenduda oma loova potensiaaliga ning omandada või täiustada praktilisi ja käelisi oskusi viltimise ja keraamika alal. Igal lapsel on võimalus oma loodu endaga koju kaasa võtta.

Lisaks käsitööle on päeva läbivateks tegevusteks ka Hiina tervisevõimlemise (quigongi) harjutused (näiteks „kuldtikand“ ja „looklevad selgrood“), lihtsamad shindo-stiilis venitused (6 põhivenitust) ja lastesõbralikud lihtsad ilusad meditatsiooniharjutused.

Annika Klemets kirjeldab ennast nõnda:

Kes ma olen?

Ennast maiselt ja lihtsalt defineerida püüdes: olen ise-enda arvates spirituaalne olend maises naisekehas, peagi täitub minu 40. eluaasta. Olen kolme lapse ema ja hoolitseva ning väeka mehe abikaasa. Lisaks oma lähedastele armastan loodust ja loomi ning ilu, ja looming on üks mu elu läbivatest kirgedest, mis kunagi ei rauge ega ammendu, mis mind alati tiivustab, hämmastab ja inspireerib ning kannab ka kõige raskematel aegadel. Olen juba varasest lapsepõlvest alates armastanud joonistada loodust ja loomi. Luues ma unistan ja ühtlasi ka loon (oma elu). Olen oma loomult suur filosoof ja unistaja, aga ka unustaja. Samas tunnen ka tugevat ühendust maaga ja oma füüsilise loova väega. Viltimine on minu jaoks just see tegevus, mis koondab kõige paremini loomingut ja praktilisust, vaimsust ja maisust – see on midagi, milles ma ennast praegusel eluetapil kõige mõnusamalt ja piiridevabamalt väljendada saan. Samuti tunnen sageli, et ühendun rõõmu, inspiratsiooni ja rahuga enda sees, kui saan veeta aega koos lastega. Minu lapsed on väljendanud, et minuga ei hakka igav, sest mõtleme alati koos midagi huvitavat välja.

Hariduselt olen psühholoog- ja sotsiaalpedagoog, lõpetasin Tallinna Ülikooli sellel erialal 2001. aastal. Peale 4-aastast ülikoolis õppimist tundsin enda teadmiste ja hariduse poolest siiski liiga ebapiisavana ja vastutusrikkana olevat selleks, et psühholoogina (inimestega) tööle asuda — töötasin pikalt turu-uuringute vallas ja tegelesin samal alal ka eraettevõtlusega. Siiski olen tundnud kogu aeg huvi vaimsete ning tervendamisealaste õpetuste ja praktikate vastu ning õppinud 1. astme tasemel reikit, 1,5 aasta jooksul hingamisteraapiat, õppinud ja praktiseerinud Osho aktiivseid meditatsioone, omandanud indiaanitarkusi ja lugenud sadu ja sadu vaimsusele ja teadlikkusele pühendatud raamatuid. Peale laste sündi soovisin olla rohkem maal, looduses ja tegeleda loominguga, siis hakkasin ka viltimist katsetama ja pidasin hobuseid. Rrealiseerisin ühe oma lapsepõlveunistustest ja rajasin Põhja-Eestisse Kuusalu valda oma isikliku hobusetalli – Haavakannu talli. Viimasel ajal oleme abikaasaga tundnud tugevamat tõmmet Lõuna-Eesti suhtes ning nüüd on meil ilus maakodu Sänna lähistel Viru külas. Praegu tegelen peamiselt oma pere ja lastega ning viltloominguga, sekka arendan ennast ka muude loominguliste tegevuste vallas. Viimasel ajal inspireerib mind väga keraamika (savi). Psühholoogi- ja terapeuditööd ma otseselt ei praktiseeri, sest tunnen praegu, et elu ise ja pidev sisemise teadlikkuse arendamine ja avardamine ongi juba piisavaks teraapiaks nii mulle endale kui kõigile teistele, sest usun, et oleme kõik omavahel ühendatud. Mulle meeldib mõelda, et oleme kõik üksteisele tervendajad ja õpetajad.

………..

Vajadusel saab ööbida Sänna Kultuurimõisa külaliskorterites: https://www.kultuurimois.ee/kulaliskorter/

Toitlustamine koha peal — maitsev taimetoit.

 

 

Tasakaaluhind:

35.- Leiutajate Külakooli koduõppelastele (sisaldab juhendajat, õppematerjale, toitlustamist, ööbimist)

55.- teistele koduõppelastele (sisaldab juhendajat, õppematerjale, toitlustamist, ööbimist)

Vajadusel küsi pakkumist, mis sobib teie perele kõige paremini: (marianne.suurmaa@gmail.com või 58122027)

Registreerimine ja rohkem infot:

marianne.suurmaa@gmail.com või 58122027 (Marianne Suurmaa)

Registreerimiseks ettemaks 25.-

MTÜ Sänna Kultuurimõis

a/a EE521010220104409018 SEB

Leiutajate Külakooli kohta loe siit: https://www.kultuurimois.ee/leiutajate-kulakool/

Sänna Kultuurimõisa kohta loe siit: https://www.kultuurimois.ee/

Related Posts

Tags

Share This

468 ad