Ootame Võrumaa aktiivseid ja oma kogukonna heaolule mõtlevaid inimesi Sänna mõisa, et ühe tegusa pärastlõuna jooksul mõelda, mis on maailma kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Mida teha, et Võrumaa puhas loodus ja metsad rõõmustaks ka tulevasi põlvi ning mis on meie igaühe roll selles?

13.30 – 14.00 Kogunemine ja eetiline kohvilaud.
14.00- 14.45 Jääd ja müüte murdev viktoriin “Kuidas maailmal läheb?” Saame teada, kas elu meie planeedil on läinud ajaga paremaks või halvemaks.
14.45- 15.15 Jätkusuutliku kogukonna näide:
Riste Keskpaik, MTÜ: Lilleoru Jätkusuutlikud kogukonnad ja rahvusvaheline ökokülade liikumine. Mis juhtub suvel, kui Eestisse tulevad kokku jatkusuutlike kogukondade liikmed ja visionäärid üle Euroopa. Kas ja millist kasu võiks sellest lõigata Eestile, minu kogukonnale?
15.15- 16.00 Maailm ja mina. Mis on maailma kestlik areng? Milliseid aspekte maailmas ma mõjutan? Kuidas teha oma asju senisest paremini? Tutvume maailma kestliku arengu eesmärkidega ja otsime nende seast oma.
16.00 -16.30 Kust tuleb kohv ja kuhu kaob raha? Paneme kokku ühe väga suure pusle, joome sinna kõrvale kohvi ja mõtleme, kust kogu meie eluks vajalik kraam tuleb ning miks on oluline pidada jätkusuutlikku kohvipausi.
16.30 -17.00 Grupitööd kogukonna kestliku arengu teemal.
17.15-17.45 Kokkuvõtted ja ühine arutelu.
17. 45-19. 00 Kohv, suupisted ja mõnus olemine.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine, seda saad teha siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoLdHG_91Sy-fyPDzf55qG0uoIIgSEzF96zphpBc1nEL2-zw/viewform?usp=sf_link

Sündmuse korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Võrumaa Arenduskeskusega ja selle elluviimist toetavad Euroopa Komisjon ja Välisministeerium.

Arengukoostöö Ümarlaua sündmustel pakume ilma lihata toitu. Tööstuslik lihatootmine on neljas suurim kliimamuutuste põhjustaja.