Väetantsud Sänna Kultuurimõisas

Postitatud 25.09.2019

Tule kohtuma iseendaga läbi vaba ja vabastava tantsu avades läbi keha liikumise tee oma sisemise tarkuse ja väe juurde!

Toome kogu oma tähelepanu enda kehale, oma tunnetele, tantsime iseendaga, oleme iseenda vaatlejad, hoidjad. Võtame ennast vastu ja lubame kõigel, mida keha soovib väljendada liigutusteks saada.

Meis on väga suur vägi, me oleme loojad, oma mõtete ja tunnetega loome enda reaalsust. Me saame luua igal hetkel enda ümber ilu ja maagiat või olla elu ohvrid ja leppida sellega, mis meile ei meeldi. Selleks, et saaksime oma elu teadlikult luua on vaja saada teadlikuks iseendast, ennast on vaja tundma õppida. Mind on selles aidanud Väetantsupraktika. Olen mõistnud, et meie keha on väga oluline tööriist enda tundma õppimisel, iseenda armastama õppimisel.

Keha on meie ainuke nähtav osa ja liikumine on esimene keel, mida me juba sündides oskame. Kehal on otsene seos meie mõtete ja tunnetega. Kui kuulata oma kehast tulevaid impulsse ja lubada neil saada liigutusteks, on võimalik väljendada ja vabastada kehast kõike seda, mis tahab nähtavale tulla, millest me ise pole teadlikud. Teadlikkus endast kasvab ja tervenemine toimub igal tasandil.
Me võtame selles tantsus ennast vastu sellisena nagu oleme, avaneme iseendale, maskid kukuvad maha, saame sügava ühenduse oma pärisolemusega, saavutame seisundi, kõrgema energeetilise vibratsiooni, ühenduse universaalse armastusevooga. Selles seisundis hakkame nägema maailma laiemalt, kogema enda siseilma kui ka välisilma suurema tundlikkusega, oleme teadlikud vaatlejad, õpime tundma, aktsepteerima, armastama kõike nii nagu on.

Väetantsud, mis on inspireeritud 5 Rûtmi tantsudest, baseeruvad viiel looduse rütmil, milleks on maa, tuli, vesi õhk ja ruum, väga loomulik ja tervendav praktika. Olen ise praktiseerinud 10 aastat, minu jaoks on olnud tantsimine eneseteraapia ja endast teadlikuks saamise tee. Tantsides keha puhastub, mõtted vaikivad, tundlikkus ja teadlikkus kasvavad, eluenergia saab vabamalt voolata, vibratsioon tõuseb, rõõm kasvab. Olen môistnud, et laulmine ja tantsimine jumalikud kingitused, mis on meile antud, et enda eest hoolitseda, luua endale tervist ja rõõmu. Sellel nädalalõpul soovin sinuga seda kõike jagada.

KUS JA MILLAL?

Pühapäeval 29.sept Sänna Kultuurimõisas Võrumaal
Tantsuõhtu-töötuba algab 14.00 ja lõppeb 17.00

OSALUSTASU 10 eurot
õpilastele ja eakatele 7 eurot

kui osalustasu suurus on takistuseks, siis palun küsi julgesti soodustust, aga tule kindlasti kohale 🙂

REGISTREERUMINE
Palun anna oma soovist osaleda teada mailile: vsagentuur@gmail.com

MIDA KAASA VÕTTA?
Võta endale kaasa joogiveepudel, vahetusriideid tantsuks. Soovi korral ka märkmik ja pastakas.

VÄETANTSUD

Väetantsud on inspireeritud 5 Rütmi tantsust, mille looja on Gabrielle Roth. Muusika on valitud 5 Rütmi põhimõttel. 5 Rütmi on Voolamine, Staccato, Kaos, Lüürika ja Vaikus.

Tants moodustab loomuliku dünaamilise laine, alustame aeglase rahuliku voolava muusika saatel, millele varsti lisandub rütm, mis paneb väljendama, edasi läheb rütm järjest kiiremaks ja kulmineerub väga kiireks ekstaatiliseks kaoseks, peale mida me saame kogeda enda sees uut ruumi, uue energiaga, millel on uus kvaliteet, süda avaneb, võime koged suuremat rõõmu, rahulolu, kergust jne, laine suubub rahusse, vaikusesse, üksolemise kogemisse.

Miks see praktika hea on ja mida see annab?
5 rütmi tantsude looja Gabrielle Roth on öelnud: “Pannes keha liikuma, algab tervenemine iseenesest!”

5 Rütmi, mis need on?
5 Rütmi on looduserütmid, elemendid maa, tuli, vesi, õhk ja eeter ehk ruum, mis kokku moodustavad laine.

Voolamine (naisenergia) – element maa – äratame oma keha liikumisele, liikumine loob ühenduse keha sisemise tarkusega – kogeme iseennast ja õpime võtma vastu nii, nagu praegu on – armastavalt, ilma hinnanguteta;

Staccato (meesenergia) – element tuli – annab liigutustele suuna ja jõu väljendada ennast sellisena, nagu oleme, õpetab väljendama selgelt oma soove ja vajadusi, tundeid ja tõde, õpetab kuulama oma südant ja elama südame järgi;

Kaos – element vesi – aitab vabastada kehast vanad energiad, blokeeringud, et teha ruumi uuele toetavale energiale, kaos see on muutumine, avardumine, kaos õpetab jääma enda keskmesse ka keerulistes olukordades, alistuma;

Lüürika – element õhk – avab südame, tekib suurem usaldus ümbritseva ja teiste inimeste suhtes, tants muutub kergeks, hõljuvaks, õpetab märkama elu läbi kaastunde silmade, märkama kergust, rõõmu, iseenda ja kogu maailma imelisust ja ilu;

Vaikus – ruum- element eeter – avardumine, ühendus kõigega, jõuame oma hingekoju, leiame kontakti oma tõelise olemusega.

INFO:
Margit Foht
tel 5126342

Related Posts

Tags

Share This

468 ad