Tantsu- ja liikumisteraapia koolitus. Looming ja Lüürika. 11.-13.mail 2018 Sänna Kultuurimõisas

Postitatud 14.04.2018

Maikuus on Sännas tantsuline koolitus sarjast “Liikuva keha tarkus” (4). Liigume oma tantsuga edasi – loomingu, Lüürika, iseenese tõe, avatuse ja kohaloleku juurde. Muutume uuesti lapseks ning kogeme oma mängulisust. Minu elu loovuses ja isetus armastuses. Julgus, kergus ja rõõm. Tänulikkus ja vastuvõtmine. Kuidas leida tasakaalu enda sisemise intuitsiooni ja maailmas vajaliku eneseteostuse eesmärkide loomise maailmas? Tegeleme rütmidega meie hinges, kehas ja elus.

Koolitus koosneb viiest kursusest, mis on teemade kaudu omavahel seotud, kuid osaleda võib ka üksikutel kursustel. Koolitus lähtub põhimõttest, et meie keha ja meel on omavahel väga tihedalt seotud. Kehas toimuvad protsessid mõjutavad meie meelt, emotsioone ja enesetunnet.

Kursusel keskendume oma targale kehale ja õpime taaslooma teadlikku ühendust keha ja meele vahel. Läbi lihtsate ja igale inimesele jõukohaste liikumiste õpime jälgima kehas tekkivaid reaktsioone ning saame teadlikumaks märkidest, mida meie keha meile saadab. Õpime teadlikult vabaks andma kehalisi pingeid ja läbi selle vabastama ka negatiivseid mustreid mõttemaailmas.Töötamine kehaga on töö hetkes, kus ei ole minevikku ega olevikku, vaid ainult oma keha, hingamise, liigutuste ja ruumi taju. Just see võime – olla autentselt kohal iseendas ja kõiksuses, mindfulness – loob ruumi negatiivsete ja oma aja ära elanud mustrite lahustumiseks ning uue avarama maailmamõistmise vastuvõtmiseks.

Koolitusel kasutatakse tantsu- ja liikumisteraapia, 5 rütmi tantsu, erinevaid loovuse ja kehatöö tehnikaid ning meetodeid. Iga kursus on keskendunud kindlale teemale. Alustame koolitust iseenda avastamisest, oma naiseliku ja meheliku poole tundmaõppimisest ning liigume edasi suhete juurde teiste inimestega, oma reaktsioonideni ja koostööle maailma ning kõiksusega. Õpime vabaks andmist, andestamist ja uue pilguga nägemist. Õpime peegeldamist, kuulamist, juhtimist ja järgimist, enesekehtestamist, oma häälele kõla andmist ja tähelepanus seismist. Õpime tegema valikuid ja jääma oma otsustele kindlaks, seadma eesmärke ning liikuma nende suunas vaatamata takistustele. Õpime usaldama oma keha ja tegema sellega teadlikku koostööd.

Kursusel osalemiseks ei ole vaja omada eelnevaid tantsukogemusi ega erilisi oskusi! Kohale võiks tulla avatud meelega ja mugavates mitmekihilistes riietes (st kui hakkab palav, saab seljast midagi ära võtta). Selle kohtumise jaoks otsige välja siidisalle, pitse ja satse, seelikuid ja kulinaid. Kuulake muusikat ja võtke oma lemmiklood endaga kaasa. Pole oluline, mis stiilis need on, peaasi, et need on teie jaoks tähenduslikud ja teile väga meeldivad.

Kursus toimub Võrumaal, Rõuge vallas, Sänna Kultuurimõisas: https://www.kultuurimois.ee/
Majutumine mõisa külaliskorterites: https://www.kultuurimois.ee/kulaliskorter/
Toitlustamine – maitsev ja tervislik taimetoit (toitlustab

kokk-kunstnik Sille Seer, OÜ KokaKunst).

Ühe kursuse hind on 155 eurot (sisaldab õpetajatasu, toitlustamist, majutust). Varajasele registreerujale (kuni 2.mai!) soodustus 136 eurot, ilma ööbimiseta 126 eurot.

Alustame reede õhtul kl 18 ja lõpetame pühapäeval u kl 16.

Info ja registreerimine:

tel: 581 22027 või  marianne.suurmaa@gmail.com

 

Oled südamest oodatud!

Related Posts

Tags

Share This

468 ad