Tantsu- ja liikumisteraapia koolitus. Liikuva keha tarkus. Kaos ja Loomine.

Postitatud 9.02.2018

Tantsu- ja liikumisteraapia koolitus. Kaos ja Loomine.

23.-25.märts 2018

Sänna Kultuurimõis, Rõuge vald, Võrumaa

 

Miks ja kuidas on seotud omavahel Kaos ja Loomine? Miks on nii, et suurimad taipamised või kirkaim looming sünnivad sageli pärast keeruliste eluperioodide läbimist või rasket kriisi? Miks me vajame elus kriise – kas on võimalik kasvada ja luua ka ilma nendeta? Kas kaos on elu loomulik osa või midagi sellist, mida tuleks püüda vältida? Kas meie arusaamad kaosest ja kriisidest on üldse adekvaatsed? Küsimusi jätkub ja kuigi paljude jaoks on see teema, kuhu ei tahaks üldse siseneda, võib just siin peituda tõeline transformatsioon ja otsetee puhtaima ühenduse juurde, mis avab ukse(d) meie unistuste elule.

 

Gabrielle Roth, kes on viie rütmi teooria looja, avastas, et keha oskab läbida kaost väga sujuvalt ja on valmis raskusteta vabanema kõigest, mis on muutunud ebavajalikuks või kurnavaks. Nii nagu kass, kes ennast raputades halvast ja ebameeldivast välja astub, võime ka meie raputada endalt maha aegunud mõtted, vanad tõekspidamised ja käitumismustrid, mis meid enam ei teeni. Keha ei hoia kinni mitte millestki, mida tal ellu jäämiseks vaja pole. Ta vabastab ennast kergelt ja rõõmuga – usaldades oma keha tarkust, suudame seda teha ka meie. Kaose rütm on väga vana. Läbi aegade on hõimud erinevates maailma otstes koos tantsinud ja järjest kiirenev rütm koos keha raputamise ja sügava hingamisega on olnud paljudes traditsioonides tervendamisrituaalide osa. Näiteks Itaalias tantsivad naised iidset ravitantsu Tarantellat, mis läbi raputamise viib transsi ja aitab vabaneda kehas olevatest haigustest. Kaose rütm on ühelt poolt kõige mitmekülgsem ja põnevam kõikidest rütmidest ning teiselt poolt väga lihtne rütm. See ei ole pingutus, rabelemine ega võitlus. See on alistumine enda keha impulssidele ja energia tõusu toetamine kehas. See on võimalus tulla välja argimõtetest, lõdvestuda, usaldada ja avada ennast oma sisemisele jõuallikale ning tarkuse voole. See on tõus tasandile, millel kaob ära duaalsus, mehelik ja naiselik pool ning tekib arusaam, et ühtsus, mis on üle duaalsuse, on kõikvõimas ja lõputult loov.

Vabadus ja ideed, mis läbi kaose sünnivad on ääretult väärtuslikud!

 

Sel nädalavahetusel püüame kõigepealt lõdvestuda ja märgata oma keha, kuidas keha liigub ja ise tantsib ning millised tunded kerkivad üles harjutuste ajal, tegeleme nende vabastamisega. Seejärel õpime läbima kriise kehast lähtuvalt. Kui oleme kogenud tunnet, kui lihtsalt on keha valmis kaose rütmis loobuma muredest ja pingetest, siis suudame seda oskust rakendada ka oma igapäevases elus. Lõpuks jõuame loomingulisusesse, kus toetame üksteist ja imetleme tantsivate naiste ilu!

 

Oled südamest oodatud meie ühisesse väekasse naiste ringi – seekord siis VABADUSE LOOMISEKS!

 

Külli Hansen (tantsuterapeut, kunstnik, koolitaja, EBS õppejõud)

 

Koolitus koosneb viiest kursusest, mis on teemade kaudu omavahel seotud, kuid osaleda võib ka üksikutel kursustel. Tantsime koos väikeses grupis, teeme erinevaid harjutusi ja liikumisi. Koolitus lähtub põhimõttest, et meie keha ja meel on omavahel väga tihedalt seotud. Kehas toimuvad protsessid mõjutavad meie meelt, vaimu, emotsioone ja enesetunnet.

Kursusel osalemiseks ei ole vaja omada eelnevaid tantsukogemusi ega erilisi oskusi, kohale võiks tulla avatud meele ja südamega.

Kursuste teemad:
MINA (17.-19.11.2017)
Mina, minu naiselikkus ja mehelikkus, Maa ja Taevas minu sees. Mina kui oma ema ja isa peegeldus. Andestamine ja õnneliku lapsepõlve taasloomine.
VISIOONID ja OTSUSED (26.-28.01.2018)
Minu eesmärgid, valikud ja sihid, minevikus, olevikus ja tulevikus. Otsuse jõud.
KAOS ja LOOMINE (23.-25.03.2018)
Loomise erinevad etapid. Loobumised, vabanemised, kaose läbimine elus ja uued algused.
ARMASTUSE JÕUD (11.-13.05.2018)
Minu elu loovuses ja isetus armastuses. Julgus, kergus ja rõõm. Tänulikkus ja vastuvõtmine.
VAIKUS (27.-29.07.2018)
Looja ja tema kohalolu vaikus. Jõu leidmine hetkes, usaldus enda, teiste ja maailma vastu. Palve jõud.

 

Kursus toimub Võrumaal, Rõuge vallas, Sänna Kultuurimõisas: https://www.kultuurimois.ee/
Majutumine mõisa külaliskorterites: https://www.kultuurimois.ee/kulaliskorter/
Toitlustamine – maitsev ja tervislik taimetoit (toitu valmistab kokk-kunstnik Sille Seer, OÜ Kokakunst).

Ühe kursuse hind on 155 eurot (sisaldab õpetajatasu, toitlustamist, majutust). Varajasele registreerujale (kuni 1.märts!) soodustus 136 eurot, ilma ööbimiseta 126 eurot.
Kohtade arv kursusel on piiratud, vajalik etteregistreerimine!
Osalemissoovi kinnituseks palume tasuda registreerimistasu 50 eurot: a/a EE521010220104409018 (SEB) MTÜ Sänna Kultuurimõis

Info ja registreerimine:
581 22027 (Marianne) või marianne.suurmaa@gmail.com

 

 

Related Posts

Tags

Share This

468 ad