NAISTE JOOGA- JA TANTSU TUNNID

Postitatud 5.04.2017

NAISTE  JOOGA-  JA  TANTSU TUNNID

Aprillikuus kolmapäeviti kell 18.00-19-30 Sänna Kultuurimõisa saalis

12., 19. ja 26. aprillil.

Tund koosneb kolmest osast: jooga + idamaade tantsu algõpetus + vaba (kreatiivne) tants
Jooga on terviklik õpetus inimesest, kuidas luua harmooniat keha, hinge ja vaimu vahel. Jooga on suurepärane abivahend kaasaja inimesele, aidates parandada üldist kehalist ja tervislikku seisundit, maandada pingeid ning stressi. Teeme tunnis erinevaid harjutusi, sh lõdvestumine, venitus-, hingamis- ja keskendumisharjutused. Nende harjutuste eesmärk on õppida tundma oma sisemisi jõuvarusid, vallanduma looval energial ning leidma tasakaalu iseendas, samuti sinasõbraks saamine oma kehaga. Sooritame harjutusi pehmelt, vastavalt keha vajadustele ja võimalustele, mistõttu ei ole piiranguid vanusele ega füüsilisele vormile. Õpime selgeks mõned lihtsad nipid, millega saame end vajadusel ise aidata. Leiame leevendust kergematele tervisemuredele: seljavaevused, pinges õlad, liigesteprobleemid, une- ja meeleoluhäired jne. Jooga praktiseerimine on pidev avastamisvõimaluste teekond, mis võib kesta läbi elu.
Klassikaline idamaade tants on pärit Egiptusest ja seda tuntakse peamiselt Lähis-Ida ja Araabia maades. See on vana ja väärikas tantsuliik, mida traditsiooniliselt tantsivad ainult naised. Idamaade tants aitab leida kontakti oma naiseliku väega, paraneb rüht, liikumine muutub naiselikumaks ja graatsilisemaks.  Tantsimisel saavad hea koormuse alaselja-, kõhu- ja tuharalihased, samuti käe- ja õlavarrelihased, mis mõjub hästi figuurile ja ka üldisele enesehinnangule. Harjutused aitavad vabastada emotsionaalseid blokeeringuid, korrastada kehas asuvaid energiakeskusi, tuua ellu rohkem kergust ja rõõmu.
Kreatiivne (vaba, loov) tants on hinnatud tantsuteraapia vorm, kus kasutatakse teadlikult valitud muusikat – liikumine on vaba, loominguline. Kuulame muusikat laiast maailmast ning püüame selle järgi liikuda. Nt tundeküllane Kesk- ja Lõuna-Euroopa muusika, meditatiivne Kaug-Ida, üllatuslikud ja innovaatilised põhjamaad, kuumad Ladina-Ameerika ja Afrika rütmid jne. Eelnev tantsuoskus pole vajalik.
Kohtumiseni!

Marianne Suurmaa
marianne.suurmaa @gmail.com
Tel: 581 22027

Marianne

Olen sündinud Tallinnas ja üles kasvanud linna lähedal maakohas. Mu vanemad olid ametilt õpetajad ja peres oli peale minu veel 3 õde-venda. Õppisin Tallinna Kopli Kunstikeskkoolis (praegune Tallinna Kunstigümnaasium), kooli kõrvalt tegelesin ka aktiivselt laulmisega (noorte rahvamuusikaansamblis „Kurekell“), millega sai reisida ja maailma näha. Hiljem jätkasin õpinguid kõrgkoolis. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna usuteaduse, psühholoogia ja sotsiolooga kõrvalerialadega (2008.a.) Joogaga  olen tegelenud juba pea 20 aastat, rühmasid juhendanud üle 7 aasta. 2004-2006 läbisin joogajuhendajate 2-aastase kursuse (hatha jooga, Eesti Joogaühing). Lisaks olen täiendanud end mitmetel jätku- ja täienduskoolitustel, sh muusikateraapia õpingud (TLÜ), toitumisnõustaja kursused (Anneli Sootsi Tervisekool) ning osalenud vaikuse- ja meditatsioonilaagrtes nii Eestis kui välismaal. Mulle meeldib õppida ja end uutes olukordades proovile panna. Lisaks rühmade juhendamisele ja koolitustele püüan leida aega loominguks, tegeleda kunsti ja kirjutamisega.
Mul on kaks last ja 2011-2016 elasime perega Lõuna-Saksamaal, kus avanes võimalus õppida klassikalist idamaade ja kreatiivset (vaba, loovat) tantsu Karin Leyla Althammeri juures ATaGe Tantsu- ja Tervise Akadeemias (Wolfratshausenis, Müncheni lähedal). Olin 35 a vana, kui sattusin elu esimesse tantsutundi, kui välja arvata mõned üksikud juhuslikud katsetused varases nooruses. Võib öelda, et kohtumine tantsuõpetaja ja koreograaf Karin Leyla Althammeriga muutis mu elu. Avastasin enda jaoks tantsu ja pühendusin mitmeks aastaks tantsuõpingutele, mis avas hoopis uue lehekülje minu elus.
Al 2017 a  algusest olen tagasi Eestis ja elan Võrumaal vaikset ja südamelähedast elu. Töötan praegu Võru Kunstikoolis kunstiõpetajana, andes tunde kõige noorematele kunstihuvilistele. Tunnen, et olen suure ringiga lõpuks koju jõudnud; ka mu esivanemad olid pärit Võrumaalt.
Ootan tundi kõiki naisi, kes tunnevad soovi midagi enda ja oma tervise heaks ära teha, leida rõõmu heast seltskonnast, muusikast ja liikumisest. Tunnid toimuvad väikeses rühmas, hubases ja toetavas keskkonnas.

Treeniguid teeme mugavas sportlikus riietuses. Nt retuusid, väike särk ja tantsuseelik/puusarätt, mida saab tantsuharjutuste ajal pükste peale panna. Sobilikke riideid ja rätte saab ka kohapeal proovida ja soovi korral endale osta.

Osalustasu 7 eurot üks kord (1,5 tundi).
Õpilastele, pensionäridele jt vähekindlustatutele võimalik soodustus.

KOHTUMISENI!

Related Posts

Tags

Share This

468 ad