Meie aja teadlik õpetaja — filmiõhtud

Postitatud 31.07.2018

16.-19. augustil toimub Sänna Kultuurimõisas Gaia Akadeemia kursus „Meie aja teadlik õpetaja“, mille raames toimuvad mõned avalikud seminarid ja filmiõhtud, kus kõigil huvilistel on võimalik osaleda.

Neljapäev, 16. augustil algusega kell 19.00

Filmiõhtu: „Schools of trust“ (Saksamaa, 2014) (eesti k „Koolid, kus sind usaldatakse“)

„Schools of trust“ on suurepärane dokumentaalfilm, kui soovid rohkem infot ja tõepärast ülevaadet demokraatlikest koolidest ja innovaatlilistest õppeviisidest.

See on reis maailma erinevatesse paikadesse ja väga erilistesse koolidesse, kus otsitakse vastust küsimustele: Kas on olemas koole, kus õpilased tõesti naudivad õppimast? Mis juhtub siis, kui lastel on ruumi järgida oma uudishimu ja tegeleda teemadega, mis on nende jaoks olulised? Filmis on lisatud intervjuud õpilaste ja õpetajatega, lapsevanemate ja ekspertidega.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=pfHrgRITnVM&t=81s

 

Laupäeval, 18. augustil algusega kell 19.00

Filmiõhtu: „Freistunde — Doing Nothing All Day“ (Saksamaa, Suurbritannia, Iisrael 2015) (eesti k „Vaba tund“)

Dokumentaalfilm „Freistunde“ jälgib ühe ema otsinguid – sooviga leida ideaalset kooli oma pojale. Selle käigus külastab ta mitmeid era- ja riigikoole Saksamaal, Suurbritannias ja Iisraelis, lisaks intervjuud õpilaste ja õpetajatega ning ekspertide arvamused. 

See on lugu demokraatlikest koolidest ja koolielu moderniseerimisest. Kas meie praegune koolisüsteem sobib kaasaja vajadustega või oleks vajadus päris uute õppimis- ja õpetamismeetodite järele? Näiteks tuuakse koolid, kus on loobutud jäikadest hierarhilistest struktuuridest ning õpilastel on rohkem vabadust ja otsustamisvõimalust.

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=SaJhRKLHfaQ

Related Posts

Tags

Share This

468 ad