Meditatsiooniõhtud

Postitatud 14.02.2014

Neljapäeviti kell 18 toimuvad Sänna Kultuurimõisas meditatsiooniõhtud. Ruumi hoiab Hendrik Noor.

Meeleharjutusi ehk meditatsiooni ehk mõtlust on läbi aegade tehtud lähtuvalt erinevatest motivatsioonidest. Kõige ilmsem põhjus on iseendas meelerahu ja seeläbi selguse saavutamine (aga ka kohtumine iseendaga, laskumine oma pärisolemusse jpm). Kui meel on selge, avar ja puhas on inimene õnnelik, sõbralik ja hea enda ning teistega – ta maailm on muutunud. Läbi muutuse iseendas, muutub ka ümbritsev maailm.

Meeleharjutuste tegemisega kasvab inimese tähelepanelikkus ja taedlikkus oma tegudest, tunnetest ning motiividest. Selle teadlikkuse rakendamine igapäevaelus võib tuua kaasa väikeseid ja suuri positiivseid muutusi.

Meeleharjutuste kroonjuveeliks on südame avatus ning armastuseenergia voolamine läbi keha, kõne ja meele nii argipäevas kui puhkehetkedel.

Koosviibimistel praktiseeritakse peamiselt budistlikust traditsioonist pärit harjutusi nagu hingamise teadvustamine  ja siira heasoovlikkuse arendamine. Lihtsalt istumise meditatsioon on väga võimas teekond iseenda pärisolemusse.

Meditatsioonil osalemine ei eelda teadmisi budismist või meditatsioonist.   Hendriku meditatsioon

Õhtutel on ruumi ka spontaansetele aruteluringidele.

Meditatsiooniõhtute läbiviimist on võimalik toetada näiteks maitsva seene, -kurgi jne hoidisega, moosiga,  koduõuntega, teega või muu maitsvaga, mida  panna ühislauale.

Meeleharjutusühtud toimuvad enamasti neljapäeviti kell 18.00 – ca 20.30. Vaata täpsemalt kalendrist

Rohkem infot: hendriknoor@gmail.com või 55588927

Related Posts

Tags

Share This

468 ad