LÕPUD ja Algused – Lõpetamise tarkus

Postitatud 31.10.2019

Kaks nädalavahetust kestva kursuse eesmärk on tuua kergust valikute tegemisele elus. Osalejad saavad tegeleda endale oluliste teemadega, et leida rahu asjade lõpetamises ning teha ruumi uutele algustele. Osaleda võib ka ühel nädalavahetusel.
13.-15. detsember – LÕPETAMISE TARKUS
21.-23. veebruar – ALUSTAMISE VÕLU
Kursusel rakendatakse tantsu – ja liikumisteraapia, loovteraapia, loova mõtlemise ja viie rütmi tantsu tehnikaid.
Kursust viib läbi tantsu- ja liikumisterapeut Külli Hansen.
_____________________________________
Miks tulla kursusele?

Elu on täis alustamisi ja lõpetamisi. Uued algused ei saa sageli tulla enne kui vanad ja oma aja ära elanud asjad on lõpetatud. On väga oluline, kuidas me vanad asjad maha jätame – kas kerge südame ja naeratusega või koorma, raskustunde ning negatiivsete emotsioonidega. Aasta lõpp on väga sümboolne ja sobiv aeg kokkuvõtete tegemiseks ning uute plaanide ja sihtide seadmiseks. Möödunu mõtestamine ning möödunu aktsepteerimine, õppimine või andestamine loob baasi iseenda väärtustamiseks. Iga raske kogemus mõjub meie enesehinnangule ja kui see jääb pikaks ajaks meid negatiivsena mõjutama, on keeruline alustada uusi asju positiivsena. Samas annavad kaunilt loodud lõpud võimaluse astuda oma eluga edasi usaldades nii ennast kui ka elu.
Rasked hetked ja keerulised kogemused toimivad rakutasandil, neid on sageli väga raske sõnades väljendada. Kehasse kinni jäänud emotsioonid loovad raskust ja segavad elus edasi liikuda. Kehateadlikkus algab kontakti loomisega oma keha ja selles peituva kogemusega. Kui vaim ei ole kehas kohal, siis keha pole maandatud ning kui keha pole maandatud, siis ei suuda vaim teha tarku otsuseid.
Selle kursuse esimene nädalavahetus on pühendatud lõpetamistele. Sümboolselt toimubki see päris aasta lõpus ja kasutame seda mõtlemiseks möödunud aastale ning mistahes lõpetamist vajavatele kogemustele. Võtame kokku, anname vabaks ja loome ruumi uuele. Mõtestame olnut ja leiame viisi, kuidas muuta ka rasked kogemused kergeks.
Järgmisel nädalavahetusel on kõik teisiti. See on unistamise ja planeerimise aeg. Alustame soovide ja igatsuste tunnetamisest ja püüame aru saada, mis see siis ikkagi on, mida me tegelikult tegema peaksime – või kuidas me midagi tegema peaksime, et leida selle keskel rahu ja eneseteostust. Kuulame Kõrgemat häält, laseme vaikusel sosistada vastuseid ja teeme plaane koostöös Kõrgema juhtimisega. Unistame, aga oleme ka väga selged oma soovides ja konkreetsed plaanide tegemisel. Loome baasi uue aasta tulekuks ja selle mõtestamiseks senisest erineval moel. Püüame oma uue aasta plaanide tegemisel jõuda pärissoovide ja sisemiste igatsuste juurde, mitte piirduda ainult väliste soovidega.

Ajakava

Kursus on täielik, kui osaleda selle mõlemal etapil, kuid on võimalik tulla ka vaid üheks nädalavahetuseks. Esimene – lõpetamiste nädalavahetus – toimub 13.-15. detsembril järgmise ajakava järgi: reedel kell 18-21, laupäeval kell 10-20 ja pühapäeval kell 10-16. Reede õhtul toimub avatud tants, mis valmistab kursusel osalejaid ette, kuid sinna võib tulla ka teisi huvilisi. Soovitav on osaleda kursusel reedest kuni pühapäevani ja võimalusel ka ööbida Sännas või läheduses. Laupäeva õhtune programm võib vajadusel ja kokkuleppel osalejatega minna ka pikemaks. Teine nädalavahetus on planeeritud jaanuari viimasele nädalavahetusele, kuid osalejate soovil võime seda aega muuta.

Kursuse tasu ja registreerumine

Kursuse hind ühe nädalalõpu eest on 140 eurot. See summa sisaldab kogu programmi ja toitlustamist.
Hinna sisse pole planeeritud majutust. Soovitav on jääda kogu kursuse ajaks Sännasse, kuid vajadusel on võimalik ka ööbida ka kaugemal. Majutuse osas tuleks võtta ühendust Kadiga – kadi@kultuurimois.ee.
Registreerudes kursusele kuni 31. novembrini on soodushind 120 eurot. Registreerumiseks palun saata meil aadressile hansenkylli@gmail.com või kadi@kultuurimois.ee.

Kohtumiseni tantsus!

Related Posts

Tags

Share This

468 ad