Loov kirjutamine

Postitatud 18.11.2016

27. novembril algusega kell 15 toimub Sänna Kultuurimõisas loov kirjutamine.
Loova kirjutamisega või ehk oleks õigem öelda vabastava kirjutamisega või hoopistükkis metsiku kirjutamisega oleme Sännas tegelenud nüüdseks juba 8 aastat – alates Sänna Kultuurimõisa kõige esimesest suvest, kui toimusid mitmepäevased kirjutamised koos Dharmachari Sarvamitvaga ning jätkusid regulaarselt sügisel, talvel, kevadel jne.

Ja nõnda on Sänna kirjandusklubi läbi aastate kord rohkem kord vähem kokku saanud, et koos kirjutada, avaneda, iseennast uurida, otsida ja ka leida. See on nagu meditatsiooniõhtu, kus kirjutamine on mõnusaks lisatööriistaks.

Sarvamitra on kunagi kirjutanud loova kirjutamise kohta nõnda (tõlge soome keelest): „Kirjutamisharjutused on loodud selleks, et tuua kujutlusvõime vabadus inimese igapäevaellu. Kujutlusvõime rikkuse ja igapäevaelu ühildamine võib ravida ja jõudu anda, värskendada armastust elu vastu ja tuua muutusterohkeid taipamisi ellu ja inimsuhetesse. Õpitoas on tähtsal kohal sõprustunde ja usalduse loomine. Tavaliselt areneb Hunt uksel sessioonidel kiiresti vaba suhtlemist toetav õhkkond. Selline õhustik annab osalejatele julgust proovida erinevaid väljendusviise ja avaldada vabalt mõtteid, ilma et peaks kartma hukkamõistu või kohatut kriitikat.“

Ja nõnda me ka jätkame. Meie soov on harmoonilises, hoitud ja armastatud ruumis julgeda avaneda, leida iseendast üles lõputu vabalt voolav elu potentsiaal. Ja lihtsalt lustida. Ja kirjutamine on suur lust:-)

Lisaks Sarvamitrale on käinud Sännas meiega kirjutamas Dharmachari Viddassu Soomest ja Kaisa Kase Tartust.

Osalemiseks anna endast märku: kultuurimois@kultuuritehas.ee. Kui tahad helistada siis: 555 88 929

Võta kaasa mõnusat taimeteed ning puuvilja-või pähkliammpsuke:-)

Osalemistasu annetuslik:-)

Loe lisaks:
Sänna Raamatukogus on olemas Manjusvara raamat “Writing your way”:
http://siinpoolsilmapiiri.blogspot.com.ee/2010/03/osalesin-loova-kirjutamise-opitoas.html
http://wolfatthedoor.org/2009-07-12-126algn

Related Posts

Tags

Share This

468 ad