Leiutajate Külakooli tsirkuselaager FookusPookus

Postitatud 15.03.2019

Leiutajate Külakooli tsirkuselaager

FookusPookus

10-15aastastele noortele

 

18.-22. juuni 2019, Sänna Kultuurimõisas (Rõuge vald, Võrumaa)

Juhendajad: Kristin Hansen, Tauri Vahesaar, Krista Palm, Elena Škut  ja paljud teised

 

Juba teist suve on meil rõõm kutsuda lapsi Sännasse Leiutajate Külakooli tsirkuselaagrisse!

Ka sellel suvel on laagris ägedad juhendajad, kes annavad edasi oma tõeliselt lahedaid oskusi akrobaatikas, tasakaaluliinil (slack line), akrojoogas, ronimises, movement´is ja paljudes teistes valdkondades.

Otse loomulikult toimuvad ka sellel aastal igapäevased tsirkusejämmid, kus igaüks saab enda võimeid harjutada kasutades erinevaid vahendeid nagu žongleerimispallid, poid, kurikad, rõngad, diabolod, üksrattad jne.

Kõik see toimub Sänna Kultuurimõisas, kus asubki Leiutajate Külakool. Leiutajate Külakoolis on tegeletud tsirkusega või nagu seda siin nimetatakse – trikitamisega – juba mõnda aega. Külakooli lastele meeldivad igasugused trikid! Olgu nendeks siis žongleerimine, vigurdamine poide või diabologa, õhu- ja tavaakrobaatika, akrojooga, üksrattal sõitmine või slackline´il liikumine, viimastel aegadel on võluvaks muutunud ka mustkunsti harrastamine.

Seda, va tsirkusetegemist, ongi võimalik suvel koos innustavate juhendajatega tsirkuselaagris teha. Laager on sobilik kõigile 10-15aastastele huvilistele. Pole tähtis, kas ollakse varem trikitatud või mitte – peaasi, et noorel oleks siiras ning sügav huvi teema vastu. Tsirkuselaager sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele – igaüks saab enda andeid mitmekülgselt edasi arendada!

Juhendaja Kristin Hansen kirjutab laagri kohta nõnda:

„FookusPookuse laager on suunatud 10-15aastastele noortele. Laagri eesmärk on arendada kehalist liikumist läbi erinevate loovate harjutuste, aga ka loomingulist mõtlemist ning osavust.

Soovime luua harmoonilise ning ühtehoidva keskkonna, üksteist toetades ning aidates, mõistes, et kõik me oleme erinevad, meil kõigil on erinevad oskused ja huvid ning, et just erinevused ongi need, mis meid kõiki eriliseks teevad.

Teeme mängulist joogat, õpime usaldamist akrojoogas, mediteerime slackline’i peal, keerutame poisid ja sööme toite, mis paitavad meie hinge. Õpime ning samas õpetame uusi oskusi teistele igal sammul! Laagri lõppedes paneme kokku kõik eelnevad oskused ja laagris juurde õpitu, mida esitleme uhkelt ka vanematele.

See kõik toimub keset Sänna Kultuurimõisa puutumata loodust. Laagris jagavad teadmisi oma valdkonnas tuntud ja tunnustatud tegijad nagu tuletantsija Krista Palm, trickliner Tauri Vahesaar jpt (nimekiri täieneb kevade jooksul).“

Orienteeruv KAVA:

18.06 TEISIPÄEV
al. 18.00  Saabumine
18.00 – 19.00 Tutvumismängud/icebreakers 
19.00 – 20.00 Õhtusöök
20.00 – 22.00 Õhtused tegevused (tutvumismängude jätk, üksteise tundmaõppimine,                           osalejate tasemete tundmaõppimine)

19.06 KOLMAPÄEV
08.30 – 09.00 Jooga ja mängud/joogamängud, mängulised akrobaatikaharjutused
09.00 – 10.00 Hommikusöök
10.00 – 13.00 Töötoad gruppides
13.00 – 15.00 Lõunasöök + vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM
15.00 – 17.00 Töötoad gruppides
17.00 – 18.00 Tagasisidering päevale/vabalt olemine
19.00 – 20.00 Õhtusöök
20.00 – …        Vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM

Terve päeva vältel toimuvad vastavalt laste soovidele teepausid!

20.06 NELJAPÄEV
08.30 – 09.00 Jooga ja mängud/joogamängud, mängulised akrobaatikaharjutused
09.00 – 10.00 Hommikusöök
10.00 – 13.00 Töötoad gruppides
13.00 – 15.00 Lõunasöök + vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM
15.00 – 17.00 Töötoad gruppides
17.00 – 18.00 Tagasisidering päevale/vabalt olemine
19.00 – 20.00 Õhtusöök
20.00 – …        Vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM

Terve päeva vältel toimuvad vastavalt laste soovidele teepausid!

21.06 REEDE
08.30 – 09.00 Jooga ja mängud/joogamängud, mängulised akrobaatikaharjutused
09.00 – 10.00 Hommikusöök
10.00 – 13.00 Töötoad gruppides
13.00 – 15.00 Lõunasöök + vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM
15.00 – 17.00 Töötoad gruppides
17.00 – 18.00 Tagasisidering päevale/vabalt olemine
19.00 – 20.00 Õhtusöök
20.00 – …        Vaba aeg/TSIRKUSEJÄMM

Terve päeva vältel toimuvad vastavalt laste soovidele teepausid!

22.06 LAUPÄEV – PEREPÄEV (tegevused koos vanematega)
08.30 – 09.00 Soojendavad joogamängud/ Mängulised akrobaatikaharjutused
09.00 – 10.00 Hommikusöök
10.00 – …        Pere-akrojooga, erinevate oskuste ja vahendite tutvustamine vanematele                     (treenerid koos lastega) + ühine TSIRKUSEJÄMM
13.00 – …        Lahkumislõuna: pitsapidu õues pitsaahju juures

Kellaaeg          Lahkumine

PS. Kava võib veel muutuda!
Laagri jooksul tehtud fotodest pannakse kokku ilus fotonäitus. (kuhu üles pannakse?)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Laager toimub Võrumaal Rõuge vallas Sänna Kultuurimõisas. Ööbimine on mõisas külaliskorterites, puhta voodipesuga varustatud madratsitel/voodites. Ühes toas ööbib 4-5 last.

Laagris pakutakse väga maitsvat taimetoitu.

Laagri maksumus varajasele registreerijale on 150 eurot (kuni 30. mai), edasi 180 eurot.

Osalemissoovi kinnitamiseks palume tasuda registreerimistasu 50 eurot a/a EE521010220104409018 (SEB) MTÜ Sänna Kultuurimõis, märksõnaga FookusPookus.
Ülejäänud osa saab tasuda kohapeal sularahas.

Rohkem infot ja registreerimine: kadi@kultuurimois.ee, 555 88 929 (Kadi Noor).

Sänna Kultuurimõis asub ajaloolises Sänna mõisas Võrumaal, Sänna külas. See on armsasti Pärlijõe embuses ning ümbritsetud põlispuudega. Ühelt poolt toimib mõis kui kogukonnakeskus, milles tegutseb raamatukogu, ökopood ja selvepesula. Teise osa sellest moodustavad aga Leiutajate Külakool ja Leiutajate Külakooli lastehoid. Aasta lõikes toimub Sänna Kultuurimõisas palju erinevaid kultuuriüritusi alates väärtfilmiõhtutega ja lõpetades põnevate kontsertide ning töötubadega.
Uuri rohkem siit: https://www.kultuurimois.ee/
Leiutajate Külakooli kohta saad rohkem infot FB grupis nimega Sänna Leiutajate Külakooli sõpradering ja Leiutajate Külakooli tsirkuselaagri kohta lehel „FookusPookus“ 2018.

 

TSIRKUSELAAGRI JUHENDAJAD:

KRISTIN HANSEN
Kristin on kvalifitseeritud akrojooga Montreal õpetaja (2017), kes on läbinud ka Eesti Võimlemisliidu võimlemistreeneri koolituse (2015). Hetkel koolitab ta ennast Tallinna Ülikoolis tantsu- ja liikumisteraapia erialal. Akrojoogaga on Kristin tegutsenud alates 2013. aasta algusest, juhendanud alates 2015. aastast, millest 1,5 aastat möödus Portugalis akrojooga kogukonda üles ehitades. Täna on ta iga-aastase Portugali akrojooga festivali ning meie oma Eesti Acrofestonia üks peakorraldajatest. Igapäevaselt juhendab ta Tartus akrojooga algajate ja edasijõudnute tunde ning annab lastele liikumistunde Sänna Kultuurimõisas Leiutajate Külakoolis.

Kristinile on treeningute juures kõige olulisem mängulisus, naer, väljakutsed ja liigutuste variatiivsus. Trenni tegemine ei peaks tema arvates olema kohustus, vaid tooma rõõmu ja naeru, piisavalt väljakutseid, aga olema ka mitmekülgne, arendades liikuvust, koordinatsiooni, painduvust, jõudu, tasakaalu (ja kõike muud!).

Rohkem informatsiooni Kristinist leiab siit: http://www.acroyoga.ee/meist/kristin-hansen/

 

Peale akrojooga on Kristin kirglik fotograaf, disainer ja küljendaja, infot kõikide tema projektide ja reiside kohta leiab siit:

Koduleht: www.hansenkristin.com

Instagram: hansenkristinphotography

Email: hansenkristinphotography@gmail.com

TAURI VAHESAAR

Tauri näol on tegemist professionaalse slackliner-i, kaskadööri ja akrobaatikatreeneriga. Aastal 2016 lõpetas ta Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas kehalise kasvatuse ja spordi eriala. Akrobaatika-alaselt on ta kvalifitseeritud Eesti Võimlemistreeneri kolmanda astme treeneri auastmega aastal 2015, peatselt kavatseb ta läbida ka viienda astme koolituse. Akrobaatikaga alustas Tauri ise juba 13 aastat tagasi ning õpetanud seda teistele on ta alates 2013. aastast. Slackline’i on Tauri õpetanud alates 2015. aastast. Viimased 4 aastat on ta töötanud treenerina võimlemisklubis Akros Tartus.

Nagu Kristin, on ka Tauri näol tegemist kirgliku korraldajaga. Nimelt on ta Itaalias toimuva San Vito Lo Capo Climbing & Highline Festivali üks algatajatest ning peakorraldajatest. Ta on läbi viinud või aidanud läbi viia mitmeid slackline¬- ja akrobaatikatreeninguid ja –laagreid nii Eestis (Akros Võimlemisklubi laager), Itaalias kui ka Saksamaal.
Lisaks treeneriametile teenib Tauri leiba vabakutselise slackline-esineja ja kaskadöörina üle kogu maailma. Seniseks suurimaks saavutuseks sellel alal on mängufilmi „Assassin´s Creed“-i peaosatäitjale teisikuks olemine (2015).
Mõned saavutused Tauri võistluspagasist:

2016 Redbull Slackship II. koht
2015 & 2017 Redbull Slackship I. koht
2015 World Slackline Masters I. koht (koos Jaan Roosega)
2014 Red Bull Airlines Wildcard II. koht

„Tegutsen enda kire järgi ja oma mõtete ja tegemistega üritan panna teisigi enda südant järgima. Soovin teha asju kogu hingest.“

Rohkem teavet Taurist leiab siit: https://taurivahesaar.com/
E-mail: taurivahesaar@gmail.com

 

 

 

 

 

 

KRISTA PALM

 

Krista on professionaalne tuletantsija ja kunstnik Tartust. Ta on esinenud ja andnud töötubasid üle Euroopa ning Kagu–Aasias alates suurematest festivalidest ja lõpetades väiksemate erapidudega. Selles tegevuses on ta jõudnud õpetada eri vanuses inimesi alates lastest kuni vanuriteni.
Krista lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli 2017. a. fotograafia erialal, võttes lisaained Tartu Ülikooli füsioteraapia erialalt. Lisaks on ta teadmisi kogunud arvukatelt festivalidelt ja töötubadest, kus ta on osalenud – õppinud trikitamist (poid, staff, lehvikud jne) maailma tippudelt. Nüüdseks arendab ta enda stiili, kus ühendab tantsu, akrobaatika ja trikitamise. Tänu omaenda stiili leidmisele on Krista saanud osa võtta mitmetest rahvusvahelistest tulefestivalidest, kuhu teda on kutsutud nii esinema kui ka töötubasid andma.

Krista põhivahendiks on poid, ehk nööri otsas olevad pallid. Poide keerutamine arendab koordinatsiooni ja reaktsioonikiirust, kasvatab kannatlikkust, muudab rohkem teadlikuks enda ja ümbritseva suhtes ja toetab igaühe sisemisi kasvamisi.

FB: Krista Palm Art

 

 

 

ELENA SHKUT

Elena Škut on tõeline zhongleerimise fänn. Oma töökohagi on ta sidunud selle alaga – nimelt on Elena zhongleerimis-stuudios „Little Balagan“ üks treeneritest. Elena arvates on zhongleerimine lõbus ja ka väga kasulik viis oma aega veeta igas vanuses inimestele.
Laagris juhendab Elena zongleerimist erinevate vahenditega nagu pallid, taldrikud, kurikad jne. Kindla peale saab selgeks printsiip, kuidas žongleerida kolme esemega.

Tore on see, et zhongleerimisega kaasneb koordinatsiooni paranemine ja positiivne emotsioon

Related Posts

Tags

Share This

468 ad