CD “Leiutajate külakooli mantrad ja väelaulud”

Postitatud 10.11.2014

Plaati saab osta nii CD kui ka digitaalsel kujul. Leidub Sänna Mõisapoes ning saadame ka postiga. Digiplaadi ostmiseks tuleb tasuda Sulle sobiv summa (alates 8 eurost) MTÜ Sänna Kultuurimõis kontole EE251010220107206014 Selgitus: CD plaat ja “ostja emaili aadress”. Plaadi allalaadimiseks saadetakse teile meili teel link.
CD-plaati saab osta Sänna Mõisapoest või saadame postiga. Kirjuta oma ostusoovist: kultuurimois@kultuuritehas.ee
Iga plaadi müügitulust läheb 1 euro Leiutajate Külakooli sõpruskooli, kus õpivad Tiibeti põgenike lapsed, toetuseks.
Teine euro läheb Tiibeti jakifarmi toetuseks.

Armsad sõbrad, siit tuleb Leiutajate Külakooli laste mantrad ja väelaulud CD.

Iga koolipäeva hommikul septembris-oktoobris kogunesid Leiutajate Külakooli lapsed muusikatuppa ringi, et ühiselt häälestuda iseenda vaikusele oma südames. Tavaliselt võttis iga laps just selle pilli, mis teda tänasel hommikul kõnetas ja hakkas vaikselt pilli uurima, mängima. Ühel hetkel, kui laps on täiuslikus kontaktis südamega, hakkab grupp iseeneseslikult ühisele harmooniale häälestuma ning kostub ühine looming – tänase päeva lugu. Iga päevaga läks ühise looni jõudmine lihtsamalt, sest koos oli oldud juba 2 kuud (salvestamine toimus oktoobri lõpus).

Oktoobri alguses tuli Külakooli külalisõpetaja Jigaku Hawaiilt ning tõi lastele palju uusi väelaule, mis said kiiresti kõigi lemmikuteks.

Oktoobri lõpus tuli Külakooli külalisõpetaja muusik ja muinasjutuvestja Polina ning koos otsustati seda ilusat protsessi kogu maailmaga jagada.

Selle kohta ei saagi öelda musitseerimine – see on koos loomine, ühisele harmooniale häälestumine, meditatsioon, vaikus, laul, südamelugu.

promo

Kui lapsed alustasid Leiutajate Külakoolis käimist, ütlesid, et nad ei oska ei laulda ega pilli mängida. Mõnele  oli  muusikatunnis lausa öeldud, et  ära sina  laulmise ajal kaasa laula,  liiguta ainult suud… Kahe kuuga juhtus aga selline ime, et kõik lapsed laulavad ja mängivad pille…

Meie siin Leiutajate Külakoolis usume, et rütm/muusika/laulmine on osa meie pärisolemusest. See lihtsalt on ja tuksub/voolab meie kõigi sees:-)

Nõnda mõtlesidki Leiutajate Külakooli lapsed jagada enda loomist teiega, armsad sõbrad.

Kõik lood sündisid ja said vormi kohapeal, muusikaklassis, lauldes ja mängides. Mõne päeva jooksul oligi spontaanselt kogu plaadimaterjal valmis…”

 Toimus vaid võimas, ilus, õrn, valus, armu täis protsess läbi iseenda südame.

Sügavas tänus selle võimsa avanemisprotsessi ees kummardame teie ees: Hendrik Noor, Jigaku Ryan Nakage, Polina tserkassova.

Helitehnikuks oli imemees Paavo Eensalu Väikese Jalajälje ökokogukonnast Mõisamaal. Täname!

Plaadi peal on 6 mantrat ja väelaulu Jaapanist, Hawaiilt, indiaanlastelt jne; 1 räpilugu, mida laulab Jigaku ning lapsed mängivad rütmi klaasidega;

Tibetan-Children

1  instrumentaalpala, kus lapsed mängivad hetketunde alusel valitud pillidega (rebab, pikk vile, vihmapill, djembe, didgeridoo, käsitrumm); 1 toolipilli lugu (toolipilli leiutasid lapsed ise, kuna soovisid pilli leiutada), 1 enda loodud tervendav muinajutt, 1 juhendatud meditatsioon oma väelooma juurde, 1 mantra, mille laulavad sisse ruumi turvalisena hoidvad täiskasvanud laste ümber.

Iga plaadi müügitulust läheb 1 euro Leiutajate Külakooli sõpruskooli, kus õpivad Tiibeti põgenike lapsed, toetuseks.

Teine euro läheb Tiibeti jakifarmi toetuseks.

Ülejäänud tuluga loodavad lapsed sõita Indiasse sõpruskoolile külla, et raha isiklikult üle anda ning koos elamisest rõõmu tunda.

Sul on võimalus soetada see plaat endale ka digitaalsel kujul.

IMG_00634

Digitaalse plaadi ostmiseks tuleb tasuda Sulle sobiv summa (alates 8 eurost) MTÜ Sänna Kultuurimõisa kontole EE251010220107206014 Selgitus: CD plaat ja “ostja emaili aadress” 

Plaadi allalaadimiseks saadetakse teile meili teel link.

CD-plaadi ostmiseks palun saada oma ostusoov: kultuurimois@kultuuritehas.ee

Plaadi väljaandmist kaasrahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Related Posts

Tags

Share This

468 ad