Kirjandusõhtu Valdur Mikitaga

Postitatud 9.05.2018

Kolmapäeval, 23. mail, algusega kl 19 Sänna Kultuurimõisa raamatukogus “AUTORIÕHTU VALDUR MIKITAGA”. Ootame kuulama ja kaasa mõtlema!
Osavõtt annetuslik, soovituslik 3-5 eurot

Valdur Mikita

Valdur Mikita

Valdur Mikita on eesti kirjanik ja semiootik, Tartu ülikooli vabade kunstide professor 2016/2017. Tema tuntuimad teosed on “Metsik lingvistika” (2008), “Lingvistiline mets” (2013) ja “Lindvistika ehk metsa see lingvistika” (2015), kus ta arutleb eesti kultuuri, eestlaste psühholoogia ja eestluse eripära teemadel. Autori uusim raamat on “Kukeseene kuulamise kunst“, mis oli aastal 2017. Rahva Raamatu kõige menukamate raamatute TOP 100 neljandal kohal!

Menukas kirjanik ületab erialade piire, loob mõttemängulisi seoseid kaugete kultuurinähtuste vahel ning esitab üllatavaid seisukohti, kutsudes lugejat ja kuulajat kaasa mõtlema ja tundma.
Mikita otsib Eesti kultuuri ajaloolist aluspõhja ja näeb ühiskonnas etnofuturistlikke suunitlusi, mis avalduvad kauge mineviku kultuurinähtuste (näiteks korilus) püsimises kõrvuti kõige uuemate teabeühiskonna tehnoloogiliste arengutega.
Ta oskab hinnata ajaloos kaduvaid kultuurinähtusi ja mõtteviise (näiteks maagiline mõte) ja otsib võimalusi neid alal hoida ja taaselustada.

Mikitale meeldib indiaani mõttetera, et kõik teed viivad metsa ja metsast läbi, aga pärale ei vii need kunagi. Ainus, mis viimaks loeb, on see, kui küsida iseendalt, kas sellel teel on südant. Kui on, siis see ongi õige tee.

Mikita lugemissoovitused leiad Rahva Raamatu blogist, kus kirjanik soovib kõigile lugejatele: “Head metsa eksimist”!

Loe veel:
http://alkeemia.delfi.ee/…/valdur-mikita-metsas-hulkumine-v…

https://novaator.err.ee/…/mikita-eestlasel-peab-soprade-sea…

https://eestinaine.ohtuleht.ee/…/sunnipaevalaps-valdur-miki…

Related Posts

Tags

Share This

468 ad