Hääleteraapia täiskasvanutele

Postitatud 1.10.2019

Hääleteraapia grupp täiskasvanutele
Esmaspäeviti kell 17-18 Sänna Kultuurimõisas

Palume eelnevalt registreerida, sest grupp on pisikene:-)
Juhendab Merle Pärle
………………………………
Hääl on hingeväljendus, osa inimese sisemusest, isiksusest ja olemusest. Hääleteraapias õpime tundma oma häält ja selle väljendusjõudu läbi mänguliste elementide. Kogeme, kuidas toetada häält.
Hääle vägi aitab meil väljendada seda, kuhu sõnad lõpuni ei ulatu. Leiame üles selge diktsiooni. Kogeme erinevaid helivärve ja tämbreid. Põimime nii kõne kui ka laulu elemendid.

Igaühele on antud hääl, mis vabalt kõlades on imekaunis ning väljendab meie sügavamat olemust. Hea uudis on see, et igaüks meist on võimeline hääle loomuliku ja vaba kasutamise oskuse meelde tuletama ja selleks pole mitte kunagi liiga hilja. Kõige olulisem osalemiseks on tahe ja rõõm, mitte tase ja oskused.

Hääl on paljude inimeste jaoks õrn teema.
On näiteks Sul olnud sügaval sisimas soov, et tahaksid osata laulda või kõnesid pidada, aga ei julge või tunned, et ei oska?
Või on Sulle öeldud – parem on kui Sina ei laula või maiguta suud? Seega oled arvanud, et Sinu hääl ei ole ilus ja oled vaikides leppinud sellega? Kartnud, mida teised sellest arvavad kui kuulevad? Tundnud kuidas Sul lauldes kõri pitsitab?

Mitte ükski inimene ei eksisteeri eraldi oma kehast. Hääle retkel vabastame keha ja hääleaparaadi pingetest, äratame üles oma pehme, loomuliku ja heliseva hääle, mida imikuna oskasime vabalt ja ilma pingutuseta kuuldavale tuua.

Sageli blokeerime oma loomuliku hääle.
Kui Sul on tahtmine astuda välja oma mugavustsoonist ja Sinus on peidus soov laulda või tunda mugavalt ja loomulikult ettekannete lugemisel või lihtsalt teistega rääkides, siis see võimalus on sulle!

Juhendab Merle Pärle – muusikaõpetaja, muusika- ja hääleterapeut. Pärast muusikateraapia õpinguid puutus kokku lauluteraapiaga. Koolituselt tulles, soovis üks sõbranna, et Merle ta laulma õpetaks. Märkamatult hakkas laulda soovijaid järjest juurde tulema. Nii sai alguse viisipidamatute laulmise grupp september 2016 – Kassikontsert. Viisipidamatute õpetamine 3 aasta jooksul on olnud väga mitmekülgne ja huvitav töö hääle, keha ja emotsioonidega. Igal kontserdil õpetaja hing heliseb, nähes millise teekonna iga õpilane on läbinud. Esimesel kontserdil küsis õhtujuht täiskasvanud lauljatelt: “Mida laulmine teile annab?” Üks osalejatest vastas: „Et edasi anda seda tunnet, mis mind valdas siis, kui ma Merle juurde esimest korda laulma läksin ….. Ümbersõnastades ühe Prantsuse poeedi sõnad: “Tule laulma! Ma ei saa, mul on hirm. Tule laulma! Ma ei saa, mul võib valesti minna. Tule laulma! Ja ta tuli ja ta laulis”.

Osalemistasu:
15.- üks kord
30.- 4 korda

Registreerimine: kadi@kultuurimois.ee või 555 88 929

Kui sa soovid:
Julgemalt rääkida
Avastada oma loomulikku häält
Laiendada oma hääleulatust
Vaigistada mõtteid
Vabastada pinged
Kuulata ja armastada oma häält
Saada teadmisi hääle toimimisest
Vabamalt laulda

Related Posts

Tags

Share This

468 ad