Alustamise võlu

Postitatud 9.01.2020

21.-23. veebruar

Sänna Kultuurimõisas

Juhendab: Külli Hansen

Uued algused võivad olla nii põnevad, inspireerivad, tiibu andvad ning rõõmutoovad kui ka hirmutavad ja üle jõu käivad. Ometi ei tule meie teele valikuid, milleks me sisemiselt valmis pole ning meie sees on alati olemas ressursid, et muuta ka kõige keerulisemaid väljakutseid sügavateks sisemisteks seiklusteks.

Üks mu sõber on öelnud, et elu ei ole ootamine, millal torm mööda läheb – elu on õppimine, kuidas vihma käes laulda.

Soovin muuta selle nädalalõpu tähenduslikuks õppimise ajaks. See on aeg, mille saad võtta iseendale ja kogeda nii aktiivset liikumist kui ka avastada enda sisemisi käitumismustreid.

Alustamise võlu on kursus, kus me ühendame pea, keha ja südame selleks, et leida suuremat sisemist tasakaalu ning hoida seda tasakaalu pühapaigana enda sees ka siis kui ümberringi on torm.

Kursusel rakendatakse tantsu – ja liikumisteraapia, loovteraapia, loova mõtlemise ja viie rütmi tantsu tehnikaid.

Toimumisaeg ja koht

21.-23. veebruar – Sänna kultuurimõisas, Võrumaal
Sänna kultuurimõis asub Võrumaal, Pärli jõe kaldal ja taevatee läheduses. Info asukoha kohta on siin: https://www.kultuurimois.ee.

NB!
Huviliste soovi arvestades saab osaleda ka ühe päeva kaupa – info reedeõhtusel tantsu kohta on siin: https://www.facebook.com/events/1369212889924396/

Osaledes lapäeval, mõtle eelnevalt oma soovidele ja eriti nendele, mille alustamiseks sul pole piisavalt julgust. Mõtle ka unistustele, mida oled kunagi soovinud oma ellu saada, kuid mida sa enam isegi soovida ei julge. Enamasti on meie takistuseks hirmud, vahel usu puudumine, vahel mistahes muud põhjendused. Tantsime läbi takistuste ja muudame oma soovid ning unistused võimalikeks!

Ainult laupäevasel päeval osaledes palun saada meil hansenkylli@gmail.com.

Kellele see kursus on mõeldud?
Kursus on mõeldud kõikidele, kes soovivad luua suuremat sisemist tasakaalu ja tulla peas valitsevatest mõtetest kehasse ja saada teadlikuks kehas olevast tarkusest. Kursus arendab kehateadlikkust ning annab võimaluse mõista iseenda elu mustreid privaatsel ja turvalisel moel, läbi isiklike kehaliste kogemuste.
Kursusele on oodatud kõik, olenemata eelnevast tantsu- või liikumiskogemusest. Kui tunned, et teema sind puudutab, siis oled väga oodatud.

Minust kui juhendajast

Olen tegelenud loomingu, loovuse ja loovustreeningutega kogu oma elu. Eriti meeldib mulle töötada naistega, sest usun, et oskan neid kõige paremini tunnetada, mõista, toetada ja suunata muutustele. Oman Tallinna Ülikooli magistrikraadi tantsu- ja liiumisteraapias, kuid olen käinud ka paljudel muudel kursustel ja koolitustel. Üheks minu elu oluliseks mõjutajaks on olnud viie rütmi tantsude õpetamise kogemus, millest saigi alguse minu usk keha tervistavasse väesse. Usun, et just naised vajavad tervenemiseks kontakti oma kehaga, eriti läbi vaba liikumise ja tantsu, sest see loob otseühenduse emotsioonidega ning annab väe emotsioonide turvaliseks vabastamiseks. Usun, et minu andeks on tajuda inimeste olemust ning teed, mis viib neid suurema loomingulise vabaduse ja armastuse juurde. Usun seda, sest paljud naised, kes on mu kursustel osalenud, on seda mulle tagasisides öelnud.
Sel kursusel soovin juhtida kõiki osalejaid väga sügavale enda sisse, kuid teha seda vaiksel, turvalisel ja hoitud moel. Usun, et protsessides, mida justkui juhiksin mina, on kõrgem teadmine, minu Jumal, mind juhtimas. Seda usku soovin teiega jagada.

Mida kaasa võtta?

Kaasa tuleks kindlasti võtta riided, millega saab vabalt liikuda ja kerged jalanõud, sussid või sokid. Lisaks võiks ennast varustada soojema kampsuni või pusaga neiks juhtudeks, kui istume juturingi.

Ajakava

Kursus toimub järgmise ajakava järgi: reedel kell 19-21, laupäeval kell 10 – 20 ja pühapäeval kell 10-15. Reede õhtul toimub avatud tants, mis valmistab kursusel osalejaid ette, kuid sinna võib tulla ka teisi huvilisi. Soovitav on osaleda kursusel reedest kuni pühapäevani ja võimalusel ka ööbida Sännas või läheduses.

Kursuse tasu ja registreerumine

Kursuse täishind on 150 eurot. Soodushind on 130 eurot ning see kehtib neile, kes registreeruvad enne 1. veebruari ja tasuvad registreerumistasu 30 eurot 5 päeva jooksul pärast kinnituskirja saamist. Registreerumiseks palun saata meil aadressile hansenkylli@gmail.com.
Detsembrikuus toimunud lõpetamise nädalalõpul osalejatele on hind 120 eurot. Kõigil soovijatel on võimalik saada arvet.
Antud summa sisaldab kogu programmi alates reede õhtust kuni pühapäeva lõunani ning toitlustamist kogu kursuse jooksul.

Hinna sisse pole planeeritud majutust. Soovitav on jääda kogu kursuse ajaks Sännasse, kuid vajadusel on võimalik ka ööbida ka kaugemal. Majutuse osas tuleks võtta ühendust Kadiga – kadi@kultuurimois.ee.
Rohkem infot hansenkylli@gmail.com või telefonil 5106865.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad