Alternatiivpedagoogika loeng – loomulik sünnitus

Postitatud 30.10.2013

Leiutajate Külakool Sännas kutsub alternatiivpedagogika loengule.

Vestlusõhtul räägime Shanti Limnelli juhendamisel loomulikust sünnitusest ja kodussünnitusest.

22. novembril kell 18.00

Vestlusringi on odatud kõik rasedad ning naised-mehed, neiud-noormehed, tüdrukud-poisid; kõik, kelle lähedased on kunagi sünnitamas või kes ise kunagi sooviksid sünnitada. Et  oskaksime pakkuda väärikat toetust, et oskaksime aidata meie imelistel külalistel saabuda võimalikult pehmelt, soojalt, õrnalt ja väärikalt. Kindlasti on väga teretulnud naised, kes soovivad oma loomuliku sünnituse kulgu teistega jagada. Väga teretulnud on mehed, kes on oma naist/lähedast toetanud loomuliku sünnituse protsessis (et jagada oma kogemusi teiste meestega).

Pisut rohkem kui pool sajandit tagasi oli eesti lapse ilmaletuleku kohaks kodu. Eesti naised sünnitasid pikka aega oma pere (mehe ja vanemate laste) ja teiste naiste toel.

Shanti Limnell

Shanti Limnell

Ajaloouurijad on täheldanud, et loomulikus keskkonnas kulgesid enamike tervete naiste sünnitused kiiresti ja komplikatsioonideta.

Tuttav turvaline keskkond, vabadus olla ja käituda nii nagu enda jaoks õige, lähedased inimesed – need kõik on faktorid, mis ka tänapäeval aitavad naist sünnitusel. Kodus pole sobiva sünnituskeskkonna loomine omaette suur ettevõtmine, vaid kodu lihtsalt ongi oma ja hea. Iga nurk on täidetud armastusega, sellise energiaga, mis toetab uut väikest inimest ilmatulekul. Toetajad-abistajad pole kodus käskijad-keelajad, vaid külalised, kes on tulnud naist teenima, teda kuulama ja temaga arvestama.

Tänapäevase kodussünnituse traditsiooni aluseks on teadmine, et on võimalik ühendada kaks asja – kodu oma turvalisuses ja teadlikkus sünnituse olemusest ehk oskus riske hinnata ja end teadlikult sünnituseks ette valmistada.
Oleks loomulik, et ühiskond ja pere lähiring aktsepteeriksid sünnitusse puutuvaid otsuseid, mis iganes põhjustel need ka tehtud on, kuna tegemist on nii intiimse ja samas püha teemaga, et sekkumist sellesse võib naine tajuda kui vägivalda

/synnitoetus.ee/

Newborns065

Shanti Limnell on seksuaal- ja paarisuhte ning perekonstellatsiooni terapeut ja sünnitoetaja.

Osaluspanusena sobib imehästi näiteks purgike marineeritud seeni, marineeritud kurki, maasikamoosi jne. Mmm…

või 2 EUR

Sänna Kogukonnakeskusest on võimalik rentida sünnitusvann kodussünnituseks. Rohkem infot…

 

Loengut toetab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Related Posts

Tags

Share This

468 ad