FUFF — Finno-Ugric Film Festival

Postitatud 15.03.2019

FUFF — Finno-Ugric Film Festival

Sänna Kultuurimõisas

3.-6. juuli 2019

 

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.Eelmisel aastal eksperimentaalfilmi töötoas osalenud Kolumbiast pärit Carlos Lesmes kirjeldas oma kogemust: “Töötuba andis mulle võimaluse korraks sisse hingata, märgata asju enda ümber uue värske pilguga – mõista, et igal sekundil eksisteerivad meie ümber mitmed erinevad reaalsused ja tõlkida need ümber filmikeelde.”

Stsenaristika töötuba on FUFFi kõige staažikam töötuba, mida juhendab tuntud ungari filmitegija Dániel Erdélyi. Töötoas arendatakse filmiideid stsenaariumideks ning varasematel aastatel on töötubades arendatud stsenaarumide põhjal valminud mitu suurepärast filmi.

Osalema ootame eelkõige soome-ugri väikerahvaste esindajaid – setod, võrokesed, eestased, komid, karjalased, marid, udmurdid, handid jt, aga ka muudest rahvustest filmitegijaid. Kõigile osalejatele pakub FUFF festivali ajal majutust ja toitlustust.

Töötoas saab osaleda 12 filmihuvilist. Kandideerimiseks tuleb saata kuni ühe lehekülje pikkune kavandatava filmi sünopsis ja samas mahus motivatsioonikiri hiljemalt 15. aprilliks e-posti aadressil sara.kisari@gmail.com.

Eksperimentaalfilmi töötuba toimub teist korda ja sinna ootame osalema nelja filmirežissööri kõikjalt maailmast. Nelja päeva jooksul valmistab isa osaleja ühe eksperimentaalse lühifilmi, mis esilinastub festivali lõpugalal. Režissöörid võivad endaga kaasa võtta kuni kaks võttemeeskonna liiget.

Osalejad ei pea olema soome-ugri taustaga, aga kõik nende poolt loodud filmid peaks olema mõnes soome-ugri keeles. Et ka mujalt saabujad soome-ugri rikkalikku maailma paremini tundma õpiksid, saab iga režissöör kutsuda oma filmi mängima ühe soome-ugri taustaga näitleja. Viimased valitakse välja töötoa käigus vastavalt stsenaariumidele.

Režii poolelt juhendab töötuba Ungarist pärit Peter Klausz. Peter on õppinud Madridis psühhodraamat ja teeb peamiselt eksperimentaalfilme. Ennekõike huvitavad teda erinevad kollektiivsed filmitegemise vormid ning psühhodraama kasutamine filmis.

Produtseerimisest ja filmide levitamisest jagab oma teadmisi samuti Ungarist pärit Dora Nedeczky, kes on produtseerinud vaatlevaid ja lavastuslikke dokfilme, mängu- ja eksperimentaalfilme ning muusikavideoid aastast 2010.  Tema produtseeritud filmid on edukalt osalenud Sundance’i, SXSW’i ja Berlinale Shorts’i filmifestivalidel.

Valmivate filmide monteerimist juhendab Eesti üks hinnatumaid monteerijaid Liis Nimik, kelle täpse käe ja terava pilgu all on valminud neli täispikka mängufilmi ja hulk dokke. Liisi huvitab ennekõike  “seletamatu” ja “ootamatu” ning oma töös tegeleb ta piiride nihutamisega.

Töötoas osalemine maksab 50 eurot ning osalejad peavad ise kaasa võtma filmitegemiseks vajaliku tehnika. FUFF pakub majutust ja toitlustust. Kandideerimiseks tuleb saata kuni ühe lehekülje pikkune kavandatava filmi sünopsis ja samas mahus motivatsioonikiri hiljemalt 15. aprilliks e-posti aadressil sara.kisari@gmail.com.

Igas projektis teeb kaasa ka üks soome-ugri näitleja. Kui soovid osaleda projektis näitlejana, saada motivatsioonikiri hiljemalt 15. aprilliks e-posti aadressile sarakisari@gmail.com.

Analoogfilmi töötuba toimub FUFFil esmakordselt. Tuntud Ungari filmitegija Peter Klauszi juhendamisel saab seal tutvuda analoogfilmi tegemise olemusega ning seda ka ise praktikas proovida. Kasutatud 8 mm filmi peale saab luua graafilise pildi, mille hiljem digitaliseerime.

Töötoas osalemine maksab 50 eurot. FUFF pakub majutust ja toitlustust.

Kandideerimiseks tuleb saata kuni ühe lehekülje pikkune motivatsioonikiri hiljemalt 15. aprilliks e-posti aadressil sarakisari@gmail.

Animatsiooni töötuba pakub võimalust teha erinevates tehnikates lühikesi animafilme. Tegelased ja taustad luuakse kohapeal oma kätega ning fotoaparaat ja arvuti on vaid natuke abiks. Animatsioonis on kõik võimalik! Juhendavad Helen Unt, Anu-Laura Tuttelberg ja Francesco Rosso.

Osaleda saavad igas vanuses huvilised, varasem kogemus pole vajalik.

Töötuba on tasuta, kuid eeldab festivalipileti olemasolu. Vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil sara.kisari@gmail.com.

Eksperimentaalmuusika töötuba toimub teist korda ja seda juhendab andekas Soomest pärit  multiinstrumentalist Otto Eskelinen. Otto on lõpetanud Sibeliuse akadeemia rahvamuusika erialal ning oskab kõike, mis kätte satub, muusikainstrumentideks muuta. Ta on tegev nii teatris kui tsirkuses ja teeb ka performance’id. Eelmine FUFF lõppes Otto töötoas osalenute poolt antud ülimalt maagilise kontsert-helirännakuga Sänna metsas.

Osaleda saavad igas vanuses huvilised, varasem kogemus pole vajalik.

Töötuba on tasuta, kuid eeldab festivalipileti olemasolu. Vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil sara.kisari@gmail.com.

Stsenaristika-, eksperimentaalfilmi- ja animatsiooni töötoas osalejad selguvad hiljemalt 1. maiks.

Rohkem infot: www.fuff.ee

Related Posts

Tags

Share This

468 ad