Tantsu- ja liikumisterapeutiline koolitus huvilistele. Liikuva keha tarkus.

Postitatud 2.10.2017

Tantsu- ja liikumisterapeutiline koolitus huvilistele.

Liikuva keha tarkus.

(Wisdom of the Body Moving)

Sänna Kultuurimõisas

5 kohtumist

I osa “MINA”, 17.-19. november 2017

Juhendab Külli Hansen

 

Koolitus koosneb viiest kursusest, mis on teemade kaudu omavahel seotud, kuid osaleda võib ka üksikutel kursustel.

Koolitus lähtub põhimõttest, et meie keha ja meel on omavahel väga tihedalt seotud. Kehas toimuvad protsessid mõjutavad meie meelt, hinge, emotsioone ja enesetunnet.

Esimesel kogunemisel keskendume oma targale kehale ja õpime taaslooma teadlikku ühendust keha ja meele vahel. Läbi lihtsate ja igale inimesele jõukohaste liikumiste õpime jälgima kehas tekkivaid reaktsioone ning saame teadlikumaks märkidest, mida meie keha meile saadab. Õpime teadlikult vabaks andma kehalisi pingeid ning läbi selle vabastama ka negatiivseid mustreid mõttemaailmas.

Töötamine kehaga on töö hetkes, kus ei ole minevikku ega olevikku, vaid ainult oma keha, hingamise, liigutuste ja ruumi taju. Just see võime – olla autentselt kohal iseendas ja kõiksuses, mindfulness – loob ruumi negatiivsete ja oma aja ära elanud mustrite lahustumiseks ning uue avarama maailmamõistmise vastuvõtmiseks.

Koolitusel kasutatakse tantsu- ja liikumisteraapia, 5 rütmi tantsu, erinevaid loovuse ja kehatöö tehnikaid ning meetodeid. Iga kursus on keskendunud kindlale teemale. Alustame koolitust iseenda avastamisest, oma naiseliku ja meheliku poole tundmaõppimisest ning liigume edasi suhete juurde teiste inimestega, oma reaktsioonideni ja koostööle maailmaga – kõiksusega. Õpime vabaks andmist, andestamist ja uue pilguga nägemist. Õpime peegeldamist, kuulamist, juhtimist ja järgimist, enesekehtestamist, oma häälele kõla andmist ja tähelepanus seismist. Õpime tegema valikuid ja jääma oma otsustele kindlaks, seadma eesmärke ning liikuma nende suunas vaatamata takistustele. Õpime usaldama oma keha ja tegema sellega teadlikku koostööd.

Kursusel osalemiseks ei ole vaja omada eelnevaid tantsukogemusi ega erilisi oskusi. Kohale võiks tulla avatud meelega ja mugavates mitmekihilistes riietes (st kui hakkab palav, saab seljast midagi vähemaks võtta).

Kursuste teemad:

  1. MINA. Mina, minu naiselikkus ja mehelikkus, Maa ja Taevas minu sees. Mina kui oma ema ja isa peegeldus. Andestamine ja õnneliku lapsepõlve taasloomine.
  2. VISIOONID ja OTSUSED. Minu eesmärgid, valikud ja sihid – minevikus, olevikus ja tulevikus. Otsuse jõud.
  3. LOOMINE. Loomise erinevad etapid. Loobumised, vabanemised, kaose läbimine elus ja uued algused.
  4. ARMASTUSE JÕUD. Minu elu loovuses ja isetus armastuses. Julgus, kergus ja rõõm. Tänulikkus ja vastuvõtmine.
  5. VAIKUS. Looja ja tema kohalolu vaikuses. Jõu leidmine hetkes, usaldus enda, teiste ja maailma vastu. Palve jõud.

Kursus toimub Võrumaal Sänna Kultuurimõisas: https://www.kultuurimois.ee/

Majutumine mõisa külaliskorterites: https://www.kultuurimois.ee/kulaliskorter/

Toitlustamine – maitsev ja tervislik taimetoit.

 

Ühe kursuse hind on 155 eurot (sisaldab õpetajatasu, toitlustamist, majutust). Varajasele registreerujale (kuni 1.nov!) soodustus 136 eurot.

Kohtade arv kursusel on piiratud, vajalik etteregistreerimine. Osalemissoovi kinnituseks palume tasuda registreerimistasu 50 eurot

a/a EE521010220104409018 SEB

Info ja registreerimine:

581 22027 (Marianne) või  marianne.suurmaa@gmail.com

……………………………..

Teadlased väidavad, et 65-80% inimestevahelisest kommunikatsioonist on mitteverbaalne. Teeme otsuseid, langetame hinnanguid ja leiame hingesugulasi märkide järgi, mis tulevad meie teadvusesse keha kaudu. Enamasti suudame päris hästi tajuda ja lugeda teiste kehade märke, kuid teadlik kontakt enda kehaga on nõrk. Kui keha ja meele vahel ei ole teadlikkust, siis blokeerime ka need märgid, mida keha meile saadab ja eelistame otsuseid teha peas.

Samas on kehas peidus tohutu tarkus.  Meie kehas on rohkem rakke kui tähti galaktikas ning need uuenevad pidevalt. On kindlaks tehtud, et iga päev tekib meie kehades 300 miljardit uut rakku ning kogu keha rakud vahetuvad välja keskmiselt 7-10 aastaga. Seega saame iga 7 aasta järel endale täiesti uue keha. Kui oleksime suuremas ühenduses oma kehas oleva tarkusega, oleksime märksa tervemad ja õnnelikumad. Kui muutume teadlikumaks oma kehas toimuvatest protsessidest ja usaldame keha poolt saadetud märke, suudame luua teadlikke muutuseid nii kehas kui meeles. Läbi muutuste loomise kehas saame tervendada  oma emotsioone, luua selgust mõtetes ja saavutada suuremat rahulolu oma eluga.

Meie mõtted, tunded ja emotsioonid jätavad kehasse jälgi, mis võivad olla nii positiivsed kui ka negatiivsed. Positiivsed kogemused suurendavad turvalisust, loovad energiat ja rõõmu. Negatiivsed kogemused on enamasti peidetumad ja raskemad ning sageli ei ole me nende olemasolust teadlikudki, sest oleme harjunud  nendega koos elama. Traumad, mis on kehasse kogunenud imikueast, kui lapsel polnud oskust neid sõnastada, peidavad ennast kehades nimetute tunnetena ja seetõttu on neid väga keeruline sõnade või analüüsimisega tervendada. Kehal aga on imeline võime ise terveneda. Meie keha soovib vabaneda raskusest, pingest, murest, ärevusest ja tunda ennast vabana. Ta on loodud loovaks ja kergeks eneseväljenduseks ning keha on valmis muutuma.

Liigutades keha paneme kinnijäänud emotsioonid liikuma ning selle kaudu saame vabaneda pingetest, mõjutada oma meeleolu, emotsioone, enesetunnet ja heaolu. Keha teadlik, tark ja vaba liikumine aitab luua tasakaalu nii liikujates kui ka neid ümbritsevas maailmas.

 

Külli Hansen räägib iseendast nõnda:

Armastan tantsu ja liikumist ning oma elu jooksul olen tegelenud erinevate spordialadega. Viimased 10 aastat olen täiendanud ennast tantsu ja liikumispraktikate, peamiselt viie rütmi tantsu alal, mida olen õppinud erinevatelt õpetajatelt. Samuti olen juhendanud iganädalasi tantsugruppe ja nädalalõpukoolitusi.

Kogu oma elu olen tundnud huvi psühholoogia, loovuse, visualiseerimise ja erinevate vaimsete õpetuste vastu. Olen olnud kunstnik, ettevõtja, ettevõtluskonsultant ja kultuurikorraldaja.

Tänaseks olen kõigist neist kogemustest õppinud ja tean, et minu jaoks on kõige olulisem olla ühenduses Jumalaga. Olen lõpetamas Tallinna Ülikooli tantsu- ja liikumisteraapia magistrantuuri ning oma tulevikku näen tantsu- ja liikumisterapeudina. Just selle kaudu saan ühendada liikumise, loova eneseväljenduse ja kehateadlikkuse. Minu jaoks on oluline ka see, et Tallinna Ülikooli lähenemine loovteraapiatele on lahenduskeskne lühiteraapia. See tähendab, et inimeste sees olevat loovust, mälestusi, kehalisi ja vaimseid võimeid nähakse kui ressurssi, millele tuginedes suunatakse pilk tulevikku ja keskendutakse elus edasiliikumisele.

Minu sooviks on aidata ja toetada naisi, kes on kaotanud tasakaalu, usu oma väesse või loobunud oma jõust. Usun, et eriti naistele sobib teraapia, mis toimub läbi keha, tantsu ja liikumise, sest tantsus ja imeilusas muusikas, mis seda saadab, on lubatud ja on ka väga turvaline tunda ning väljendada oma emotsioone – nii nutta kui naerda.

Kohtumiseni tantsus!

Related Posts

Tags

Share This

468 ad