CD “Leiutajate külakooli mantrad ja väelaulud”

 

Plaadi ostmiseks tuleb tasuda Sulle sobiv summa (alates 8 eurost) MTÜ Sänna Kultuurimõis kontole EE251010220107206014 Selgitus: CD plaat ja “ostja emaili aadress”

Plaadi allalaadimiseks saadetakse teile meili teel link.

Kuula laulu “E malama”

Iga koolipäeva hommikul kogunevad Leiutajate Külakooli lapsed muusikatuppa ringi ning musitseerivad koos. Tavaliselt võtab igalaps just selle pilli, mis teda tänasel hommikul kõnetab  ja hakkab vaikselt pilli uurima, mängima. Ühel hetkel iseeneseslikult hakkab grupp ühisele harmooniale häälestuma ning kostub ühine looming – tänase päeva lugu. Iga päevaga läheb ühise loomiseni jõudmine lihtsamalt, sest koos on oldud juba 2 kuud.

Selle kohta ei saagi öelda musitseerimine – see on koos loomine, ühisele harmooniale häälestumine, meditatsioon, vaikus, laul, südamelugu.

promo

Kui lapsed alustasid Leiutajate Külakoolis käimist, ütlesid, et nad ei oska ei laulda ega pilli mängida. Paljudele oli  öeldud muusikatunnis, et  nad laulmise ajal kaasa ei laulaks, vaid liigutaksid suud… Kahe kuuga juhtus aga selline ime, et kõik lapsed laulavad ja mängivad pille…

Meie siin Leiutajate Külakoolis usume, et muusika/laulmine on osa meie pärisolemusest. See lihtsalt on ja voolab meie sees. Keegi ei saa seda arvustada ja kel

 

Sügavas tänus selle võimsa avanemisprotsessi ees kummardame tänus teie ees: Hendrik Noor, Jigaku Ryan Nakage, Polina lelgi pole õigus öelda, et see energia meie sees ei liiguks. Pühendame selle plaadi kõikidele lastele ja täiskasvanutele, kellel on palutud mitte laulda ning kes arvavad, et nad ei oska laulda ega pille mängida.

Kõik lood on salvestatud koolis muusikaringis ilma spetsiaalse ettevalmistuseta, lihtsalt lauldes. Ühtki instrumentaalpala ei ole kunagi ette harjutatud, läbi proovitud, vaid need on sündinud siinsamas selles hetkes.Tserkassova.

Helitehnikuks oli imemees Paavo Eensalu Väikese Jalajälje ökokogukonnast Mõisamaal.

Plaadi peal on 6 mantrat ja väelaulu Jaapanist, Hawaiilt, indiaanlastelt

jne; 1 räpilugu, mida laulab Jigaku ning lapsed mängivad rütmi klaasidega;

Tibetan-Children

1  instrumentaalpala, kus lapsed mängivad hetketunde alusel valitud pillidega (rebab, pikk vile, vihmapill, djembe, didgeridoo käsitrumm); 1 toolipilli lugu.(Toolipilli leiutasid lapsed ise, kuna soovisid pilli leiutada), 1 enda loodud tervendav muinajutt, 1 juhendatud meditatsioon oma väelooma juurde, 1 mantra, mille laulavad sisse ruumi turv

alisena hoidvad täiskasvanud laste ümber.

Iga plaadi müügitulust läheb 1 euro Leiutajate Külakooli sõpruskooli, kus õpivad Tiibeti põgenike lapsed, toetuseks.

Teine euro läheb Tiibeti jakifarmi toetuseks.

Ülejäänud tuluga loodavad lapsed sõita Indiasse sõpruskoolile külla, et raha isiklikult üle anda ning koos elamisest rõõmu tunda.

Sul on võimalus soetada see plaat endale ka digitaalsel kujul.

IMG_00634

Plaadi ostmiseks tuleb tasuda Sulle sobiv summa (alates 8 eurost) MTÜ Sänna Kultuurimõisa kontole EE251010220107206014 Selgitus: CD plaat ja “ostja emaili aadress” 

Plaadi allalaadimiseks saadetakse teile meili teel link.

Peagi saab valmis ka CD plaat materiaalsel kujul, mille loomisega lapsed hetkel töös on. Vaja on teha kalkulatsioone ja plaane, kujundada plaadiümbris.

 

 

Plaadi väljaandmist kaasrahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital